MOBIL.sk MOBIL.sk

Google Pixel 3: Len jediný zadný fotoaparát, no s ambíciou stať sa najlepším fotomobilom na trhu
zdroj: Google

Google Pixel 3: Len jediný zadný fotoaparát, no s ambíciou stať sa najlepším fotomobilom na trhu

Po mesiacoch neustálych únikov, z ktorých si už aj samotný Google uťahoval, konečne nadišiel deň D. Novinky Google Pixel 3 a Pixel 3 XL sa stávajú realitou a my sa teraz pozrieme, s čím nás chcú upútať.

Noví „súrodenci“ z rodiny Pixel sa od seba odlišujú výzorom aj veľkosťou. Pixel 3 XL má 6,3 palcový OLED displej a v hornej časti nájdeme výrez. Menší Pixel 3 má len 5,5 palca a je bez výrezu. Dizajnovo sa ale držia konceptu, ktorý poznáme zo starších modelov. Oba telefóny sú vybavené výkonným procesorom Snapdragon 845 a, samozrejme, aj najnovším Androidom 9 Pie. Ten bude mimochodom minimálne po dobu 3 rokov pravidelne aktualizovaný. 

Oba smartfóny prichádzajú v troch farbách s pomerne originálnymi názvami. Clearly white (Jasne biela), Just black (Proste čierna), Not pink (Nie ružová).

Pixel 3 XL a Pixel 3 v bielej farbe

Stačí aj jedna kamera

Pixely sa aj naďalej úspešne vyhýbajú trendu duálnych (či dokonca trojitých) fotoaparátov na zadnej strane. Pixel 3 tak prichádza len s jednou kamerou, ktorú ale Google obohatil o niekoľko nových funkcií. Tak napríklad s možnosťou Top Shot odfotí smartfón viacero obrázkov naraz a pomocou umelej inteligencie vyberie takú kombináciu, pri ktorej majú všetci ľudia otvorené oči a usmievajú sa.

Novinkou je napríklad aj Google Lens na rozoznávanie objektov vôkol vás pomocou umelej inteligencie, ktorý teraz funguje aj keď ste offline. Zlepšil sa aj portrétový mód, v ktorom dokážete upravovať rozmazanie pozadia aj po tom, čo spravíte fotografiu. Dokonca je možné zmeniť zaostrenie na iný objekt. 

Na prednej strane nájdeme duálny fotoaparát. Jeden je klasický a druhý širokouhlý na fotenie skupinových selfie. Vďaka nemu sa vám do záberu „zmestí“ ešte o niečo viac ľudí. Mimochodom, umelá inteligencia tiež zistí, kedy sa usmievate, prípadne robíte grimasy a automaticky vás odfotí. 

Do Google dorazilo aj bezdrôtové nabíjanie

Pixely prichádzajú s viac-menej priemernou batériou. 2 915mAh v prípade Pixelu 3 a 3 430mAh v Pixeli 3 XL. Nabíjať ich budete môcť buď cez USB-C kábel, ale novinkou je aj bezdrôtové nabíjanie. Budete si ale musieť zakúpiť špeciálny stojan Pixel Stand, ktorú Google predáva osobitne. Na rozdiel od klasických bezdrôtových nabíjačiek, v stojane mobil stojí (prekvapivo!). V tejto polohe počas nabíjania sa dá používať podobne ako inteligentné reproduktory Amazon Echo a dávať príkazy hlasovému asistentovi. 

Stojan Pixel Stand

Cena prekračuje 1000 eur

Predaj noviniek začne v Spojených štátoch 18. októbra. Cena menšieho Pixelu 3 začína na 860 eur. Za Pixel 3 XL si zaplatíte od 960 eur. Google tak naskočil na vlnu „zdražovania“ smartfónov, podobne ako napríklad Apple či Samsung. Za najvyššiu verziu Pixel 3 XL so 128GB dokonca zaplatíte 1060 eur. Spolu s ním vám Google dá aj neobmedzené úložisko na všetky vaše fotky a tiež predplatné YouTube Music na 6 mesiacov.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio