MOBIL.sk MOBIL.sk

Nová aktualizácia operačného systému iOS by mala riešiť všetky súčasné problémy iPhonov a iPadov. Už sa dá stiahnuť!
zdroj: MOBIL.sk

Nová aktualizácia operačného systému iOS by mala riešiť všetky súčasné problémy iPhonov a iPadov. Už sa dá stiahnuť!

iOS 12.0.1 je prvou aktualizáciou systému iOS 12 a prináša zlepšenia najmä v oblasti chýb, ktorými trpeli zariadenia.

Aktualizácia je dostupná cez Nastavenia --> Všeobecné --> Aktualizácia Softvéru. Aktualizácia je k dispozícii od včerajšieho večera.

Hlavným prínosom novej aktualizácie sú rôzne opravy v systéme a riešenie chýb, ktoré znepríjemňovali život najmä majiteľom najnovších iPhonov XS a XS Max. Tie sa niektorým používateľom nenabíjali po zapojení do Lightning konektora. Problém by však s príchodom novej aktualizácie mal byť vyriešený.

Ďalším problémom, ktorý aktualizácia rieši, je uprednostňovanie 2,4 GHz Wi-Fi pripojenia aj v prípade, že bola súčasne dostupná 5 GHz sieť. To spôsobovalo podstatne nižšie možné rýchlosti pripojenia.

via GIPHY

Aktualizácia zahŕňa aj orientáciu číselného tlačidla "123" na iPadoch, ktoré bolo po aktualizácii na iOS 12 nahradené tlačidlom pre emoji a výber klávesnice. Riešenie dostala aj chyba v prípade nezobrazovania sa titulkov vo videách alebo občasná nedostupnosť Bluetooth pripojenia na niektorých zariadeniach.

Nový operačný systém iOS 12 priniesol pri predstavení viaceré zmeny. Skratky pre hlasovú asistentku Siri, funkciu Screen Time pre monitorovanie času stráveného s mobilom, Memoji na iPhonoch s True Depth kamerovým systémom, vylepšenie zobrazovania notifikácií, ARKit 2.0, vylepšenia bezpečnosti a iné.

Takýto veľký zásah do systému sa spravidla nikdy nezaobíde bez menších problémov. Až testovanie systému v reálnej prevádzke miliónmi používateľov totiž odhalí všetky. Apple si však dal záležať a už zhruba tri týždne po uvoľnení systému medzi používateľov prichádza s aktualizáciou, ktorá opravuje tie najzávažnejšie chyby.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio