MOBIL.sk MOBIL.sk

Zoznámte sa s Portalom: Prvým fyzickým zariadením od Facebooku, ktoré je určené na video hovory
zdroj: Facebook

Zoznámte sa s Portalom: Prvým fyzickým zariadením od Facebooku, ktoré je určené na video hovory

Toto je teda odpoveď Facebooku na novú módu smart reproduktorov v domácnostiach.

Modrá sociálna sieť nám včera predstavila svoj úplne prvý fyzický produkt a vstupuje tak na trh hardvéru. Ide o dvojicu zariadení s názvom Portal a Portal Plus, ktoré sú v podstate inteligentné displeje určené na video hovory. Áno, spoločnosť, ktorá len nedávno čelila škandálu okolo úniku osobných údajov chce dostať do našich obývačiek kameru a mikrofón.

Nebuďme ale hneď takí negatívni a poďme sa pozrieť na to, čo Portal vlastne dokáže. Používať sa bude na volanie s inými majiteľmi tohto zariadenia, prípadne s kýmkoľvek, kto používa Facebook alebo Facebook Messenger v svojom mobile. Okrem toho dokáže prehrávať hudbu cez Spotify alebo Pandoru, prehrávať video z Facebook Watch, ale aj používať hlasovú asistentku Alexa od Amazonu. Čo je celkom paradoxné, cez Portal sa nedá prezerať Facebook. A celkovo, ponuka aplikácií je zatiaľ dosť limitovaná.

zdroj: Facebook

V čom je teda Portal lepší od mobilov či tabletov? Facebook tvrdí, že vďaka nemu budete mať pocit, že ste s druhou osobou v jednej miestnosti. Nemusíte držať telefón pred tvárou a chodiť s ním po byte, Portal sa o všetko postará. Širokouhlá kamera, ktorá zachytí veľkú časť izby dokáže identifikovať osobu a sledovať ju podľa tváre počas toho, ako robí bežné veci. 

Portal a Portal Plus sa od seba odlišujú najmä vo veľkosti. Väčší Portal Plus má 15 palcov, zatiaľ čo Portal len 10. Facebook tvrdí, že zariadenia sú bezpečné a berú ohľad na naše súkromie. Po ich vypnutí sa deaktivuje kamera aj mikrofón. Portal sa v Amerike predáva za 199 dolárov a Portal plus za 349 dolárov.

zdroj: Facebook

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio