MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung si opäť dáva načas s aktualizáciami. Android Pie príde zrejme až v januári
zdroj: wikimedia.org

Samsung si opäť dáva načas s aktualizáciami. Android Pie príde zrejme až v januári

Bohužiaľ, majitelia Samsungov si ešte budú musieť počkať nejaký ten čas...

Google nám pred dvoma mesiacmi predstavil deviatu verziu svojho operačného systému Android s označením Pie. Prví výrobcovia smartfónov už stihli vydať aktualizácie. Patrí k nim napríklad HMD Global (Nokia), ale aj čínski Huawei a OnePlus. Ostatným spoločnostiam to trvá trochu dlhšie, ale minimálne sľúbili, kedy približne sa nového Androidu v ich mobiloch dočkáme.

Trochu inak to je so Samsungom, ktorý si akoby ešte ani poriadne neuvedomil, že Google vydal novú verziu. Spoločnosť nám zatiaľ neoznámila, kedy asi by sme sa jej mohli dočkať a najnovšia správa zrejme sklame všetkých majiteľov mobilov Galaxy.

Zamestnanci Samsungu vo Francúzsku vraj dostali informáciu o tom, že Android Pie nepríde skôr ako v januári 2019. Prvé na rade by mali byť vlajkové lode Galaxy S9 a Galaxy Note 9, ostatné „menej dôležité“ smartfóny budú zrejme musieť počkať ešte o niečo dlhšie.

Aj keď táto správa nás potešila, nejde o žiadny prekvapivý krok. Minuloročné vlajkové lode Note 8 a Galaxy S8 si museli na aktualizáciu Androidu 8.0 Oreo počkať sedem mesiacov. Nedávno sa na internet dostali neoficiálne informácie o tom, že Samsung začal testovať Androidu 9.0 Pie na Galaxy S9+ tesne po jeho oficiálnom vypustení. Na chvíľu sme dúfali, že to je znak rýchlejších aktualizácií, ale bohužiaľ, na to si ešte zrejme budeme musieť počkať.

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio