MOBIL.sk MOBIL.sk

Aj majitelia iPhonov si budú môcť vychutnať Facebook bez zbytočností. Odľahčený Facebook Lite sa chystá na iOS!
zdroj: pxhere.com

Aj majitelia iPhonov si budú môcť vychutnať Facebook bez zbytočností. Odľahčený Facebook Lite sa chystá na iOS!

Aplikácia Facebook je neoddeliteľnou súčasťou celej sociálnej siete. V priebehu času sa zlepšovala a začala ponúkať všetko to, čo nájdeme na samotnom webe Facebooku. Lenže s možnosťami začali rásť aj nároky na zariadenie a spoločnosť sa tak rozhodla vytvoriť odľahčenú verziu aplikácie Facebook.

Facebook Lite debutoval na operačnom systéme Android už pred tromi rokmi a odvtedy si stihol vytvoriť veľa fanúšikov. Aplikácia totiž nie je vhodná iba pre stalé a pomalé smartfóny, pre ktoré bola pôvodne určená. Obľúbili si ju aj majitelia vlajkových lodí s Androjidom, kde všetko ide ako po masle. Aplikácia totiž šetrí dáta a pamäť RAM.

Zrejme najväčšou výhoudou Facebooku Lite je jeho zameranie. Klasický Facebook v sebe obsahuje nespočetné množstvo funkcií, ktoré sa akosi časom nabalili, pričom veľká časť ľudí ich vôbec nepoužíva. Hovoríme o veciach ako Príbehy, rôzne hry, zbierky a podobne. Hlavnou úlohou Facebooku Lite je jednoducho zameriavanie sa na to podstatné, obrázky, statusy a zdieľanie. Všetkého ostatného sa aplikácia zbavila.

Pre porovnanie, štandardná aplikácia Facebooku na vašom smartfóne dnes môže mať aj viac než 300 MB, Facebook Lite zaberá cca 5 MB. Čo sa týka ďalšieho šetrenia, tak Lite verzia neprehráva automaticky videá, čo šetrí dáta a spotrebúva asi 7-krát menej pamäte RAM. K Facebooku Lite tiež nepotrebujete tiež nepotrebujete aplikáciu Messenger, pretože Lite verzia aplikácie ju má v sebe zabudovanú.

Podľa informácií servera 9To5Mac je aplikácia v štádiu beta testovania, takže vybraní používatelia ju už testujú v reálnej prevádzke. Testovanie vraj momentálne prebieha v Turecku. Keďže ide o neoficiálne správy, je zložité uviesť presný dátum, kedy bude aplikácia predstavená a umiestnená do obchodu App store. Beta testovanie však býva už poslednou fázou pred vypustením aplikácie medzi širokú verejnosť.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio