MOBIL.sk MOBIL.sk

Nintendo prišlo so skvelým nápadom, ako premeniť váš smartfón na Game Boy
zdroj: wikipedia.org, apple.com

Nintendo prišlo so skvelým nápadom, ako premeniť váš smartfón na Game Boy

Vrátia sa retro prenosné konzoly opäť do módy?

Časy, kedy boli v móde prenosné herné konzoly, sú už za nami. Ich miesto nahradili smartfóny, ktoré sú tak výkonné a zároveň veľké, že si na nich dokážete zahrať aj kvalitné herné tituly. Spoločnosť Nintento, ktorá ako prvá spopularizovala prenosné herné konzoly, si tento trend dobre uvedomuje, a preto prišla s nápadom, ako spojiť smartfón a hernú konzolu.

Už dlhšie sa hovorilo o tom, že táto japonská spoločnosť pripravuje určité „príslušenstvo“ pre smartfóny, ktoré by ich priblížilo k herným konzolám. Teraz sme sa dozvedeli, čo by to asi malo byť. Sprístupnil sa patent Nintenda na obal pre mobil, ktorý by ho premenil na hernú konzolu.

zdroj: Nintento

Ako vidno na obrázkoch, obal sa nesie v duchu klasického Game Boya, hernej konzoly, ktorú sme prvýkrát videli ešte v roku 1989. Otvára sa ako kniha a mobil by sa doň dal upevniť ako do klasického vyklápacieho krytu. Keď by sa uzavrel, obrazovka by bola limitovaná len na menší prierez, pod ktorým by sa nachádzalo niekoľko tlačidiel na hranie.

Podobne ako pri originálnom Gabe Boyi tu máme tlačidlá A a B, vedľa ktorých sa nachádzajú smerové tlačidlá. A samozrejme, v spodnej časti je tlačidlo start a select. Zatiaľ ale Nintento neponúka žiadny softvér pre smartfóny, ktorý by obrazovku hier zmenšil pre potreby krytu, avšak patent naznačuje, že retro hry by sa v blízkej budúcnosti mohli opäť vrátiť do módy.

zdroj: Nintento

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio