MOBIL.sk MOBIL.sk

Google Chrome prestane podporovať 32 miliónov Androidov. Nie ste medzi nimi aj vy?
zdroj: pexels.com

Google Chrome prestane podporovať 32 miliónov Androidov. Nie ste medzi nimi aj vy?

Ak vlastníte Android Jelly Bean, možno vám v blízkej dobe prestanú chodiť aktualizácie prehliadača.

Najpopulárnejší prehliadač od Google by v najbližšom čase mohol prestať podporovať celkovo 32 miliónov zariadení s operačným systémom Android. S touto informáciou prišiel portál XDA. Dôvodom je to, že najbližšia verzia Google Chrome zdvihne minimálnu verziu API z 4.1 na 4.4. To znamená, že všetky Androidy, ktoré sú poháňané systémom Android Jelly Bean stratia podporu.

Google sa pre tento krok rozhodol aj napriek tomu, že medzi užívateľmi je stále pomerne veľa smartfónov s týmto operačným systémom. Podľa posledných štatistík poháňa Jelly Bean 3,2% všetkých Android zariadení. Môže to vyzerať ako malé číslo, ale z 1 miliardy mobilov to je 32 miliónov Androidov.

zdroj: wikipedia.org

Android Jelly Bean bol prvýkrát predstavený v roku 2012 a označujú sa ním verzie 4.1 až 4.3.1. Zameriaval sa najmä na zlepšenie užívateľského prostredia, aby o niečo lepšie reagoval a bol plynulejší. O rok neskôr ho nahradil Android 4.4 KitKat. 

Spoločnosť Google nám ale informácie o zastavení podpory svojho prehliadača zatiaľ nepotvrdila. XDA ani neoznámil, kedy sa spomínanej aktualizácie dočkáme. Aj keby prišiel v blízkej budúcnosti, majitelia starších Androidov nemusia robiť paniku. Staršie verzie Chrome by mali stále fungovať, len sa už nedočkajú ďalších aktualizácií.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio