MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei Mate 20 sa nám odhaľuje na nových fotografiách: Poteší odporcov veľkých výrezov
zdroj: winfuture.de

Huawei Mate 20 sa nám odhaľuje na nových fotografiách: Poteší odporcov veľkých výrezov

Nedávno unikli na internet obrázky smartfónu Huawei Mate 20 Pro. Teraz sa dostávame aj k fotografiám jeho lacnejšieho súrodenca.

Huawei nám na začiatku roka predstavil vlajkové lode v podobe P20 a P20 Pro, ktoré zožali veľký úspech. Číňania však majú v rukáve ešte jedno eso a to ďalšiu dvojicu prémiových smartfónov s názvom Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Práve klasický model Mate 20, ktorý by mal byť lacnejší, sa nám teraz odhaľuje v sérií uniknutých fotografií.

Mate 20 by mal byť vybavený pomerne veľkým 6,5 palcovým LCD displejom s veľmi tenkými rámikmi. Oproti modelu „Pro“ bude podľa fotiek obsahovať trochu tenší spodný pás a tiež menší výrez v hornej časti obrazovky. Ten sa drží nového trendu zmenšovania a dáva priestor len jedinému fotoaparátu, vďaka čomu je jeho rozmer naozaj maličký a podobný napríklad tomu, ktorý sme videli v smartfóne Oppo F9. 

zdroj: winfuture.de

Už vtedy si vyslúžil pomerne výstižné pomenovanie „kvapka“. Kvôli tomu sa ale zrejme nedočkáme 3D rozoznávania tváre, aké ponúka napríklad iPhone X a XS. Vyzerá ale o niečo elegantnejšie, čo poteší najmä odporcov veľkých horných výrezov.

Zadná strana odhaľuje trojicu fotoaparátov, ktoré by sa mali skladať z 20MP, 12MP a 8MP senzorov. Trojitý fotoaparát sa tak dostane aj do lacnejšej verzie na rozdiel do smartfónov P20. Okrem toho vidíme na zadnej strane aj snímač odtlačkov prstov, čo znamená, že nebude zabudovaný v displej. Poznáme už aj európsku cenu, za ktorú by sa mal Huawei Mate 20 predávať – 750 eur.

zdroj: winfuture.de

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio