MOBIL.sk MOBIL.sk

Keď selfie zabíja: Za koľko smrtí môže selfie a aké miesta sú vôbec najnebezpečnejšie na fotenie?
zdroj: wikipedia.org / Alexander Klink ,maxpixel.net

Keď selfie zabíja: Za koľko smrtí môže selfie a aké miesta sú vôbec najnebezpečnejšie na fotenie?

Selfie fotografie sa za posledné desaťročie masovo rozšírili. S príchodom predných kamier vo fotoaparátoch začalo stále viac a viac ľudí využívať autoportréty. Pred tým ako ale zapnete prednú kameru a namierite si ju na tvár, mali by ste vedieť, ako veľmi riskujete...

S veľmi zaujímavými výsledkami prišla štvorica výskumníkov Bansal, Garg, Pakhare a Gupta, ktorí študovali spojenie selfie a smrti. Podľa nich spôsobil fenomén selfie viac ako 250 smrtí medzi októbrom 2011 a novembrom 2017. To znamená, že fotenie selfie zabilo za posledné roky viac ľudí ako napríklad také žraloky. 

Zistilo sa aj to, ktoré sú najnebezpečnejšie miesta na fotenie. Za skúmané obdobie bolo až 70 úmrtí spôsobených utopením. Šlo napríklad o ľudí, ktorí nerešpektovali bezpečnostné upozornenia a vzala ich veľká vlna. Prípadne o tých, ktorí sa fotili na lodi počas prevrhnutia. Výskumníci sa teda zhodli, že najnebezpečnejšie miesto na fotenie selfie je pri vode. 

Druhým najnebezpečnejším miestom sú vyvýšené miesta. Opäť ide o niečo, s čím sa ľudia často chcú odfotiť a niekedy to môže skončiť tragicky. 48 prípadov od roku 2011 boli pády z veľkej výšky.

Poďme sa ešte pozrieť na ďalšie zaujímavé zistenia. Tak napríklad, tri štvrtiny ľudí, ktorí kvôli selfie zomreli, boli muži. Aj keď ženy sa vo všeobecnosti fotia častejšie ako muži, neriskujú tak veľa kvôli jedinej fotke. Čo sa týka krajín, najviac ľudí zomrelo kvôli fotke v Indii. 

Aj keď môže táto štúdia pripadať pomerne absurdne, výskumníci ju vôbec neberú na ľahkú váhu. Myslia si, že je potrebné sa tým zaoberať a navrhli spôsob, akým by sa zbytočným smrtiam mohlo zamedziť. Riešením má byť vytvorenie špeciálnych zón, kde bude zakázané fotiť si selfie. Niečo podobné už majú v Bombaji, hlavnom meste Indie, kde je takto označených už 16 miest.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#dangerousselfie

Príspevok, ktorý zdieľa jamel (@d_ja_vu_dj),

zdroj: instagram.com / d_ja_vu_dj

Najnovšie z kategórie: Selfie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio