MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Microsoft včera predstavila svoje nové produkty radu Surface. Sú to dizajnové skvosty!
zdroj: Microsoft / YouTube

Spoločnosť Microsoft včera predstavila svoje nové produkty radu Surface. Sú to dizajnové skvosty!

Microsoft včera na svojom špeciálnom evente predstavil nové produkty radu Surface. Jedná sa o hybridný tablet Surface 6 Pro, prenosný počítač Surface Laptop 2, stolný počítač Surface Studio 2 a úplne nové bezdrôtové slúchadlá. Poďme si ich popísať trochu podrobnejšie.

Surface 6 Pro

Tablet s klávesnicou Surface 6 Pro ponúka najnovšie procesory Intel 8. generácie a má zlepšené vnútorné chladenie. Vo veľmi kompatnom tele tak dostanete výkonné štvorjadrové procesory, ktoré by podľa Microsoftu mali byť rýchlejšie až o 67 % oproti predošlej verzii.

Batéria vydrží veľmi slušných 13 a pol hodiny na jedno nabitie. Microsoft Surface 6 Proponúka rovnaký 12,3-palcový displej a pamäť RAM až do hodnoty 16 GB. SSD disk pre súbory môže mať hodnotu až 1 TB. Zariadenie váži 0,77 kg a nanešťastie v ňom nenájdeme moderné konektory USB-C, ktoré sa pomaly stávajú štandardom. Určite to však zabolí menej, ako keď sa Apple rozhodol umiestniť do svojich počítačov iba tieto konektory.

Cena zariadenia bude začínať na 899 amerických dolároch s procesorom Core i5 a začiatok predaja je stanovený na 16. októbra. Dobré správy Microsoft priniesol všetkým vyznávačom čiernej farby, pretože nový Surface 6 Pro bude po novom dostupný okrem pôvodnej striebornej aj v tejto druhej farbe.

zdroj: Microsoft Surface / YouTube

Surface Laptop 2

Už pôvodný Surface Laptop bol veľmi pekným zariadením, ktoré však nebolo najvýkonnejšie a zároveň sa predávalo s dosť vysokou cenou. Surface Laptop 2 je však rýchlejší až o 85 %, a to tiež vďaka novým procesorom od Intelu (8. generácia). Displej je technológie LCD a podľa Microsoftu ide o najtenšiu LCD obrazovku, aká bola kedy v notebooku použitá. Zvýšený bol kontrast displeja na 1500:1.

Výdrž batérie má byť 14 a pol hodiny. Zvyšné parametre sa zdajú byť rovnaké ako pri minulej generácii. Žiadne USB-C porty, vnútro notebooku obalené v luxusnej alcantare, omnisonické reproduktory hrajúce spod skrz alcantaru. Akurát klávesnica by mala byť podľa Microsoftu pri používaní tichšia. Cena zariadenia Surface Laptop 2 sa bude začínať na 999 dolároch.

zdroj: Microsoft Surface / YouTube

Surface Studio 2

Omladenia sa dočkal aj veľký stolný počítač Microsoftu typu all-in-one. Aj tento však prináše skôr dielčie vylepšenia než skutočnú revolúciu. 28-palcový displej je teraz až o 38 % jasnejší a má o 22 % lepší kontrast. Displej tiež pokrýva farebný gamut DCI-P3, čo značí, že Surface Studio bude jasnou voľbou najmä pre grafikov a filmárov.

Vo všeobecnosti ide o krásne zariadenie a podľa Microsoftu o najvýkonnejší Surface počítač vôbec. Zaujímavosťou je grafika novej generácie - Pascal od Nvidie a možnosť osadiť počítač až 2 TB SSD diskom. Na výber tak už nebudú hybridné pevné disky. Mocná však bude aj cena tohoto zariadenia. Microsoft si za tento skvost zapýta až 3 499 amerických dolárov.

zdroj: Microsoft Surface / YouTube

Slúchadlá Surface

Bluetooth slúchadlá Surface sú v tejto línii produktov od Microsoftu absolútnou novinkou. Ponúkajú aktívne potlačenie okolitého hluku až v 13 úrovniach a majú zabudovanú hlasovú asistentku Cortana. 40 mm drivery a až 8 mikrofónov sa spolu postarajú o skvelý zvukový zážitok.

Pre nabíjanie bude slúžiť konektor USB-C a batéria vydrží na jedno nabitie zhruba 15 hodín, čo je vcelku príjemná hodnota. Slúchadlá však budú mať aj 3,5 mm jack konektor pre ich klasické zapojenie. Na hlave ich pravdepodobne pocítite, lebo ich váha je 290 gramov. Slúchadlá Surface pôjdu do predaja neskôr v tomto roku za cenu približne 350 amerických dolárov.

zdroj: Microsoft Surface / YouTube

Najnovšie z kategórie: PC & Mac

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio