MOBIL.sk MOBIL.sk

Na internete sa objavili detaily okolo fotoaparátu Samsungu Galaxy S10
zdroj: Samsung Galaxy S10 koncept / mobil-helden.de

Na internete sa objavili detaily okolo fotoaparátu Samsungu Galaxy S10

Dlho sme si mysleli, že Samsung Galaxy S10 bude prvým modelom výrobcu, ktorého fotoaparát bude obsahovať 3 optiky fotoaparátu. Lenže Samsung nám spravil škrt cez rozpočet a predstavil smartfón Galaxy A7, ktorý síce patrí medzi tie lacnejšie, ale do vienka dostal rovno spomínané 3 fotoaparáty.

Galaxy S10 má byť tiež prvým modelom značky, ktorý bude obsahovať čítačku odtlačkov prstov v displeji, tak uvidíme, či nám juhokórejský gigant neprinesie prekvapenie umiestnením tejto funkcie v inom svojom mobile.Tento článok je však ale o niečom inom.

Denne pozorne sledujeme sociálne siete a médiá, aby sme vám priniesli informácie, ktoré sa nedozviete v predajni žiadneho výrobcu či operátora, informácie, ktoré mali ostať skryté až do predstavenia novinky. A jednou z nich je aj tá dnešná.

Tá poukazuje práve na fotoaparát chystanej vlajkovej lode S10. Podľa všetkého pôjde naozaj o smartfón s 3 optikami, pričom každá z nich ponúkne iné parametre. Hlavný senzor má byť veľmi podobný tomu, ktorý dnes nájdeme u súčasnej generácie Galaxy S9. Bude mať 12 megapixelov a variabilnú clonu s hodnotami f/1.5 a f/2.4.

zdroj: Cloud Yau (@claud_yau) / Twitter

Rozlíšenie druhého fotoaparátu narastie na celých 16 megapixelov s clonou f/1.9 a tento senzor bude na svet pozerať cez širokouhlú optiku s rozsahom až 123 stupňov. To znamená jediné. Ak ste niekedy obdivovali zábery natočené akčnou kamerou ako je napríklad GoPro, po novom bude možné točiť podobné zábery aj smartfónmi radu Galaxy S10. Tretí senzor bude mať 13 megapixelov s clonou f/2.4 a bude pravdepodobne patriť teleobjektívu.

Tieto informácie pochádzaju z tabuľky, ktorú si môžete pozrieť nižšie a na svojom twitteri ich zverejnil človek menom Claud Yau. Ten sa venuje najmä informáciám zo sveta Samsungu. Samsung Galaxy S10 je očakávaný na prelome februára a marca roku 2019 a mal by byť demonštráciou technologickej sily spoločnosti Samsung, ktorá je najväčším výrobcom smartfónov na svete.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio