MOBIL.sk MOBIL.sk

Nasledujúca vlajková loď od Nokie sa bude volať Nokia 9 PureView!
zdroj:

Nasledujúca vlajková loď od Nokie sa bude volať Nokia 9 PureView!

Nokia 8 má už viac než rok. Fínska spoločnosť síce pred zhruba pol rokom predstavila vylepšený model Nokia 8 Sirocco, ktorý napravil niektoré nedostatky svojho predchodcu, lenže časť parametrov stále zaostávala za konkurenciou. Je zrejme čas na novinku.

Tou má byť model Nokia 9, o ktorom vám prinášame informácie už nejaký ten piatok. Nokia nechce nič podceniť, a tak si s predstavením svojho top modelu dáva naozaj načas. Po rôznych informáciách o modeli sa momentálne vody okolo neho rozvírili opäť. Tentoraz sa o to postaral leaker Roland Quandt, ktorý z času na čas na svojom twitterovom účte zverejní informácie o nejakom smartfóne, ktorý sa chystá na trh.

Jeho najnovší tweet hovorí jasne. "Nokia 9 PureView. To je aktuálne marketingové meno niečoho, čo od spoločnosti HMD Global príde už veľmi skoro. (Viem, že práva na značku PureView boli kúpené, ale teraz môžem potvrdiť, že značka bude odficiálnou súčasťou názvu.)"

zdroj: Roland Quandt / Twitter

Bude to po prvýkrát, čo Nokia predstaví model PurevView po mnohých rokoch. Všetko to začala Nokia 808 Pureview, ktorá mala ešte operačný systém Symbian. Jej devízou však bol 41-megapixelový fotoaparát, ktorý prinášal do mobilov na tú dobu nevídanú kvalitu záberov. Značka PureView sa potom objavila aj v Nokii Lumia 1020 s operačným systémom Windows Phone. Aj tu sme sa stretli so 41 megapixelovým rozlíšením a skvelou kvalitou fotografií.

Martin Jacob (@martinjacob01) / TwitterNeskôr už Nokia od pomenovávania modelov prívlastkom PureView upustila. Smartfóny ako Lumia 830, 920 alebo 1520 stále mali fotoaparát s označením PureView, ale z názvu samotných modelov zmizol. Nokia si ho nechávala iba pre skutočné foto beštie. Návrat označenia predznamenáva, že sa máme naozaj na čo tešiť. Bude naozaj zaujímavé sledovať, ako si bývalý kráľ mobilov poradí s konkurenciou ako Samsung, Huawei či Apple, ktorí dnes v mobilnej fotografii excelujú. Zrejme to nebude pre Nokiu jednoduché, ale netreba zabúdať na to, že funkcie ako optická stabilizácia, optický zoom a podobne spoločnosť prinášala, keď sa ostatní títo výrobcovia iba pokúšali postaviť dobrý smartfón.

Nokia 9 PureView príde určite s niekoľkými novými technológiami v oblasti fotografie. Tou známou je napríklad 5 optík hlavného fotoaparátu, ktoré (zatiaľ) nepriniesol nikto iný.
Dúfajme, že práve Nokia 9 PureView opäť oživí zašlú slávu fínskeho mobilného impéria. Trhu, konkurenčnému boju a v konečnom dôsledku najmä zákazníkom by to prospelo.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio