MOBIL.sk MOBIL.sk

Hackerský útok na Facebook je horší ako spoločnosť priznala. Môže sa týkať aj Instagramu a ďalších appiek
zdroj: pixabay.com

Hackerský útok na Facebook je horší ako spoločnosť priznala. Môže sa týkať aj Instagramu a ďalších appiek

Včera sme vás informovali o tom, že Facebook čelil začiatkom týždňa hackerskému útoku. Kvôli bezpečnostnej chybe vo funkcií „Zobraziť ako“ sa zatiaľ neznámi hackeri dokázali dostať k prihlasovacím tokenom a získať prístup k účtom bežných užívateľov. Facebook nám povedal, že útok sa dotkol 50 miliónov ľudí a ich účtov na Facebooku.

Zdá sa ale, že celý problém je ešte horší, ako sa nám modrá sociálna sieť snažila vysvetliť. Ak totiž mali útočníci prístup k Facebook účtu, mohli sa dostať aj k iným častiam „digitálneho života“ užívateľov. To znamená, že mohli preniknúť napríklad na aplikáciu Instagram, ktorá patrí pod Facebook, ale aj do ďalších appiek iných spoločností ako napríklad Twitter.

zdroj: pexels.com

Guy Rosen, viceprezident produktového manažmentu, povedal, že ten, kto sa dostal k spomínaným prístupovým tokenom, dokázal používať facebookový účet tak, ako keby bol jeho majiteľ. Teoreticky mohol ale takto pracovať aj s ďalšími účtami na ďalších aplikáciách.

Hackeri, ktorí stoja za útokom ešte stále neboli vypátraní. Minimálne o tom nie sú žiadne informácie. Zatiaľ nevieme ani to, či prístup k účtom nejakým spôsobom zneužili. Napadnutí užívatelia si ale nemusia meniť heslo alebo vymazávať profily. Facebook už problém odstránil a momentálne sa k ich účtom hackeri nedostanú.

Najnovšie z kategórie: Hack

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio