MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook to priznal! Hackeri získali 50 miliónov účtov kvôli bezpečnostnej chybe
zdroj: pexels.com

Facebook to priznal! Hackeri získali 50 miliónov účtov kvôli bezpečnostnej chybe

Facebook v piatok oficiálne priznal, že v ich systéme sa objavila bezpečnostná chyba, ktorá umožnila získať osobné údaje o používateľoch hackerom. Útok nastal začiatkom tohto týždňa a dotkol sa celkovo 50 miliónoch užívateľov.

Problém bol vo funkcií „Zobraziť ako“. Tá umožňovala pozrieť si váš profil očami ostatných používateľov. Vďaka nej ste mohli zistiť, ako vyzerá pred neznámymi ľuďmi a ako pred priateľmi. Práve v tomto nástroji sa objavila určitá zraniteľnosť, ktorá umožňovala hackerom ukradnúť bezpečnostné tokeny, ktoré sa využívajú na prihlasovanie. Vďaka nim získali prístup k miliónom účtov na Facebooku. 

Facebook povedal, že chybu už opravili a obrátili sa na políciu. Tiež obnovil prístupové tokeny 50 miliónom ľudí. To isté spravili s ďalšími 40 miliónmi účtov, ktoré tento rok funkciu „Zobraziť ako“ využili. Kvôli tomu sa asi 90 miliónov ľudí muselo nanovo prihlásiť na Facebook cez mobil či počítať. Všetci dotknutí užívatelia dostanú po prihlásení vysvetlenie o tom, čo sa stalo. 

Funckiu "Zobraziť ako" ste mohli nájsť v svojom profile po kliknutí na ikonku troch bodiek | zdroj: youtube.com / TutoVids

Funkcia, v ktorej sa objavila chyba, bola dočasne zastavená, najmä kvôli tomu, že vyšetrovanie je ešte len v začiatkoch. Problémom je, že nikto zatiaľ netuší, či boli užívatelia poškodení a či ich dáta hackeri nejako zneužili. Nevie sa ani, či sa im podarilo získať ich osobné dáta. A nie, zatiaľ nevieme ani to, kto za celým útokom stojí. 

Modrá sociálna sieť sa za všetky problémy ospravedlňuje a sľubuje, že vynaloží všetko úsilie, aby zistili, čo sa vlastne stalo. Zároveň dopĺňa, že užívatelia si nemusia meniť svoje heslo.

Najnovšie z kategórie: Hack

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio