MOBIL.sk MOBIL.sk

Hacker sa vyhráža, že zmaže facebookový profil Marka Zuckerberga. Chce z toho urobiť livestream!
zdroj: Chang Chi-yuan / Facebook

Hacker sa vyhráža, že zmaže facebookový profil Marka Zuckerberga. Chce z toho urobiť livestream!

Máte už program na túto nedeľu? Ak nie, kupujte pukance, o zábavu bude postarané. Istý hacker sa totiž vyhráža, že v nedeľu vymže z povrchu zemského facebookový profil zakladateľa samotného Facebooku, Marka Zuckerberga.

White hat hacker menom Chang Chi-yuan to oznámil prostredníctvom sociálnej siete svojim viac než 26 tisícom fanúšikov a sledovateľov. Agentúra Bloomberg si na tohto muža posvietila a zistili nasledovné. Ide o taiwanskú hackerskú celebritku, ktorá rada hľadá chyby v rôznych systémoch a následne sa pomocou nich zviditelňuje.

Pred pár týždňami napríklad zverejnil fotografiu chyby v Apple Pay, ktorá mu umožňovala nakúpiť 500 iPhonov iba za 1 taiwanský dolár, čo sú zhruba naše 3 centy. Chi-yuan bol tiež v minulosti údajne súdený miestnou autobusovou spoločnosťou, kde zas systémovú chybu využil na zakúpenie lístka v rovnakej cene. Ostatná jeho aktivita zahŕňa hackerské útoky na spoločnosti ako Apple či Tesla a je tiež uvedený v japonskej hackerskej sieni slávy za rok 2016.

"Nechcem byť klasickým hackerom a vlastne nechcem byť hackerom vôbec," vysvetľuje Chang. "Len som znudený a pokúšam sa vrtať vo veciach tak, aby som zarobil nejaké peniaze." Facebook tak ako iné technologické spoločnosti finančne odmeňuje ľudí, ktorí zistia v ich systémoch chyby a upozornia na ne. Lenže v poslednej dobe má sociálna sieť dosť veľa problémov so šírením falošných správ, únikom citlivých informácií a podobne. Stalo sa teda, že v minulosti nezaplatili človeka, ktorý sa nabúral do konta Marka Zuckerberga a vysielal klip Enriqueho Iglesiasa na jeho stene.

Zuckerbergov účet v minulosti čelil podobným útokom aj na Twitteri či Pintereste. Preto by sa mal zakladateľ najväčšej sociálnej siete mať na pozore. Ťažko povedať, či sa hackerovi nakoniec podarí zmazať jeho profil, ale pokiaľ by ste sa rozhodli túto udalosť sledovať naživo, môžete tak urobiť na facebookovom účte hackera Changa Chi-yuana, kde sa celá udalosť bude streamovať. Táto hackovacia párty sa má začať v nedeľu presne o 12:00 nášho času.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio