MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Lenovo o sebe dáva vedieť prostredníctvom funkčného prototypu skladacieho mobilu (VIDEO)
zdroj: @bang_gogo_ / Twitter

Spoločnosť Lenovo o sebe dáva vedieť prostredníctvom funkčného prototypu skladacieho mobilu (VIDEO)

Blíži sa záver roka 2018 a to znamená jediné. Samsung a Huawei nám pravdepodobne ukážu fungujúce koncepty svojich skladacích telefónov. Asi najviac rečí okolo týchto zariadení majú práve títo dvaja technologickí giganti. No tam, kde sa dvaja snažia zaujať rečami, prišiel tretí, ktorý jednoducho svoj koncept skladacieho mobilu ukázal.

Reč je o spoločnosti Lenovo. Už v roku 2016 sa spoločnosť nechala počuť, že skladací mobil má v prípravách, ale od tej doby bolo okolo neho akosi ticho. Lenže na konferencii Tech World Conference 2018 Lenovo naraz vytasilo zbrane a ukázalo svoj koncept všetkým a bez zbytočných silných rečí. Dôležitým faktom je, že ide o fungujúci prototyp, nie iba o nejakú dizajnovú štúdiu.

Kým bežná predstava skladacieho smartfónu bola vždy taká, že takéto zariadenie sa bude skladať ako kniha - displejom do vnútra, Lenovo na to šlo úplne inak. Smartfón má tvar úzkeho a vysokého smartfónu, ktorý sa musí držať dobre v rukách a ohýba sa spôsobom, že displej je v zohnutom stave na vonkajšej strane zariadenia. Výhodou takéhoto riešenia je, že displej máte dostupný aj v zloženom stave. Na druhej strane bude takto zariadenie oveľa náchylnejšie na poškodenie.

zdroj: @bang_gogo_ / Twitter

Toto nie je prvý raz, keď Lenovo prezentovalo podobu skladacích zariadení. Už pred dvomi rokmi ukázalo pár takýchto prototypov, no tie boli nefunkčné. Nachádzal sa medzi nimi tablet či mobil, z ktorého sa pri ohnutí stal veľmi veľký fitness náramok. Aby sme však boli úplrimní, prototyp, ktorého video si môžete pozrieť vyššie, ešte určite nepôjde do predaja. Lenovo bude musieť ešte zapracovať, pretože jeho skladací smartfón po ohnutí pripomína skôr akýsi bumerang než skladateľné zariadenie.

Samsung, Microsoft či Huawei sú možno vo vývoji ďalej, ale to sa dozvieme až v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch.

Najnovšie z kategórie: Lenovo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio