MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei tvrdí, že procesor Kirin 980 v smartfóne Mate 20 Pro prekoná aj A12 Bionic od Apple
zdroj: huawei.com

Huawei tvrdí, že procesor Kirin 980 v smartfóne Mate 20 Pro prekoná aj A12 Bionic od Apple

Celkom odvážne tvrdenie vzhľadom na to, akú kvalitu nám tento rok Apple priniesol...

Spolu s novými iPhonmi nám pred dvoma týždňami spoločnosť Apple predstavila aj celkom nový procesor, ktorý ich poháňa. Čip A12 Bionic je podľa slov firmy najinteligentnejší a najsilnejší procesor, ktorý bol kedy v iPhonoch použitý. Zároveň ide o prvý 7nm procesor na trhu. A podľa prvých testoch výkonnosti iPhonov to vyzerá tak, že ide aj o najvýkonnejší procesor vôbec, keďže svoju konkurenciu bez problémov valcuje. 

Napriek tomu všetkému však prišla spoločnosť Huawei s pomerne odvážnym tvrdením. Ich nový procesor Kirin 980, ktorý len nedávno predstavili svetu, bude vraj lepší ako A12 Bionic. Spoločnosť si je v svojom tvrdení, ktoré sme počuli počas konferencie v Dubaji, celkom istá. 

zdroj: WinFuture

Kirin 980 je 7nm procesor, pri ktorom sa Huawei zameral najmä na tri aspekty – výkon, inteligencia a konektivita. Aj keď bol predstavený koncom augusta, prvýkrát ho uvidíme „v akcií“ až po predstavení novinky Huawei Mate 20 Pro. To bude prvý smartfón od čínskej firmy vybavený týmtočipom.

Podľa Huawei by mal byť nový procesor o 75% rýchlejší ako predchádzajúca generácia. Grafický čip „iba“ o 46% rýchlejší. Okrem toho je omnoho úspornejší, vďaka čomu by mohol mať Mate 20 Pro lepšiu výdrž batérie. Sme teda zvedaví, ako sa Kirin 980 preukáže v praxi a či bude skutočne lepší, ako nový A12 Bionic od Apple.

Huawei Mate 20 Pro, ktorý bude vybavený novým Kirin 980 | zdroj: WinFuture.com

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio