MOBIL.sk MOBIL.sk

Ďalší test odolnosti iPhone XS Max. Čím prekvapil a čím sklamal?
zdroj: JerryRigEverything / YouTube.com

Ďalší test odolnosti iPhone XS Max. Čím prekvapil a čím sklamal?

YouTuber JerryRigEverything zverejnil svoje ďalšie video. Tentoraz je jeho hlavnou hviezdou iPhone XS Max, ktorého cena vo všetkých jeho variantoch presahuje tisíc eur. Najdrahší model stojí dokonca 1679 eur. Oplatí sa do neho investovať?

Spoločnosť Apple robí stále drahšie smartfóny. Každým rokom sú výkonnejšie a údajne aj odolnejšie. Apple pritom aj tento rok použil frázu "najodolnejšie sklo, aké bolo kedy v smartfónoch použité". Táto veta zaujala youtubový kanál JerryRigEverything, ktorý testuje práve odolnosť smartfónov.

YouTuber teda podrobil najdrahší (a najodolnejší) iPhone nekompromisnému testu. Z neho vyplynulo, že hoci je sklo nových iPhonov možno odolnejšie voči rozbitiu, drobné škrabance sa na ňom vytvoria tak rýchlo ako na akomkoľvek inom mobile. Ani zafírové sklíčko kryjúce fotoaparát akosi nemá vlastnosti, ktoré by zafír mal mať. To môže byť spôsobené tým, že zafír od Apple je syntetický.

Oveľa lepšie obstál iPhone XS Max v ostatných disciplínach. Nahrievanie zapaľovačom ho vôbec nerozhodilo. Oceľový rámček smartfónu je rozhodne odolnejší ako hliník a telefón ani pri použití hrubšej sily nemáte šancu ohnúť. Jedinou slabinou a problémom tak ostáva sklo použité na oboch plochách smartfónu. Jeho výmena na nových iPhonoch je totiž tak drahá, že by ste si za sumu výmeny mohli kúpiť jeden iPhone 7 či dva iPhony SE. JerryRigEverything v závere hovorí aj o tom, či kúpu smartfónu odporúča.

zdroj: JerryRigEverything / YouTube

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio