MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhone XS má podľa Apple najodolnejšie sklo na svete. Čo ale ukazuje prvý bolestivý drop test?
zdroj: youtube.com / TechSmartt

iPhone XS má podľa Apple najodolnejšie sklo na svete. Čo ale ukazuje prvý bolestivý drop test?

Apple nám počas predstavovania tohtoročných iPhonov povedal, že iPhone XS a XS Max obsahujú „najodolnejšie smartfónove sklo na svete“. Včera začala spoločnosť s ich predajom a prví zákazníci sa hneď rozhodli toto odvážne tvrdenie otestovať.

S prvým testom odolnosti prišiel youtubový kanál TechSmartt, ktorý to poňal klasicky formou drop testu o tvrdý povrch. V sedem minútovom videu nám predviedol bolestivé pády iPhonu XS aj XS Max. Navyše ich porovnal aj s minuloročným iPhonom X, aby zistil, či je sklo oproti minulej generácií skutočne odolnejšie. 

Najskôr spustil všetky tri iPhony z výšky vrecka na nohaviciach. Dá sa povedať, že smartfóny od Apple zvládli túto skúšku na výbornú a z testu vyšli nepoškodené. Ďalší v rade bol pád z výšky hlavy, kedy to už bolo o niečo zaujímavejšie. iPhone X bol mal po páde na kraji displeja prasklinu. XS a XS Max na tom boli podstatne lepšie a predné sklo zostalo prakticky nepoškodené. 

zdroj: youtube.com / TechSmartt

Posledný, najbolestivejší pád, bol z výšky 3 metrov. Tu to už „desiatka“ nezvládla vôbec a celý displej popraskal, aj keď fungoval ďalej. Prekvapivo, XS nedokázal zničiť ani pád z takej veľkej výšky a displej aj zadná strana zostala v poriadku. Najväčší iPhone skončil naopak najhoršie s rozbitou blikajúcou obrazovkou. 

Aj napriek tomu si ale Apple zaslúži pochvalu. Test ukázal, že nové iPhony sú predsa len odolnejšie ako iPhone X z 2017 a konkrétne iPhone XS sa ukázal ako naozaj tvrdý oriešok na zničenie. Tvrdenie, že je vybavený „najodolnejším sklom na svete“ teda vlastne nemusí byť vôbec tak prehnané, ako sa mohlo spočiatku zdať.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio