MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook spúšťa zoznamku, zatiaľ však iba v obmedzenom režime
zdroj: pxhere.com

Facebook spúšťa zoznamku, zatiaľ však iba v obmedzenom režime

Ak sa povie zoznamovacia aplikácia, Facebook by bol asi poslednou appkou, ktorá by vám prišla na um. Lenže po novom sa to všetko zmení. Táto dlho avizovaná funkcia sa stáva realitou. Chce byť anti-tinderová a zatiaľ ju budú môcť vyskúšať iba ľudia v jednom štáte na svete.

Na poslednej konferencii F8 šef Facebooku, Mark Zuckerberg, ohlasoval príchod zoznamovacej funkcie a všetkých ubezpečoval, že nepôjde o žiadne swipovanie ako v prípade Tinderu. A skutočne, zoznamka od Facebooku je odlišná.

Bude iná. Žiadne swipovanie!

Rozdielom je najmä spôsob, akým si ľudia budú vyberať toho druhého. V prvom rade je potrebné povedať, že zoznamka nie je samostatnou aplikáciou, ale bude súčasťou klasického Facebooku v menu. Keď sa človek dostane do sekcie zoznamka, vytvorí si tu profil, vyberie fotku, informácie o sebe (vzdelanie, prácu, lokáciu atď.) a nakoniec zodpovedá na niekoľko otázok typu "Ako by mal vyzerať tvoj dokonalý deň?". Keď človek nastaví svoj profil, môže sa pustiť do hľadania.

V aplikácii máte akúsi hlavnú nástenku s fotkami a základnými informáciami, prostredníctvom ktorej si prezeráte jednotlivých ľudí. Označujete tých, ktorí sú vám sympatickí. Žiadne swipovanie do strán sa nekoná. Denne môžete vyjadriť sympatie najviac 100 ľuďom. Zaujímavosťou je aj to, že zoznamka vám nezobrazí osoby, ktoré sú vašimi priateľmi a priateľmi vašich priateľov. Týchto ľudí predsa poznáte a ak aj nie, máte na nich dosah cez niekoho. Zoznamka vám chce pomôcť nakontaktovať sa na osoby, ktoré nepoznáte.

Podoba novej zoznamky od Facebooku / Facebook

Facebook tvrdí, že chce dosiahnuť nadväzovanie kvalitných dlhodobých vzťahov a nie iba známosti na jednu noc. Sociálnu sieť Facebook dnes využíva až 2,2 miliardy ľudí, pričom status "nezadaný" má až 200 miliónov z nich. Facebook zoznamka bola pilotne spustená najprv v Kolumbii, pretože používanie zoznamovacích appiek je v tejto krajine veľmi populárne. Po teste sa funkcia sprístupní globálne. Presný termín však známy nie je.

Zatiaľ iba v Kolumbii

Facebook sa tak snaží ľuďom pomôcť. Alebo to aspoň tvrdí. Po škándáli s únikom dát prostredníctvom spoločnosti Cambridge Analytica musí začali ľudia sociálnu sieť bojkotovať a opúšťať. Facebook tak teraz vyvíja nadmernú snahu o to, aby ľudí presvedčil, že používanie Facebooku je vlastne super. A najlepšie sa hrá na city tam, kde je láska.

Z funkcii však máme naozaj radosť. Konečne to vyzerá na normálnu zoznamku bez povrchného posúvania fotiek doľava a doprava. Keď bude funkcia prístupná aj v našich zemepisných šírkach, prinesieme o nej ďalšie podrobnosti.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio