MOBIL.sk MOBIL.sk

Vývojár konečne prišiel na spôsob, ako využiť výrez displeja. Je úplne geniálny!
zdroj: XDA developers

Vývojár konečne prišiel na spôsob, ako využiť výrez displeja. Je úplne geniálny!

Výrez v displeji. Vec, ktorá sa objavila ako blesk z jasného neba. Napriek tomu, že bol pôvodne iba núdzovým riešením, stal sa z neho hit. V priebehu roka sa vlastne nájde len veľmi málo výrobcov, ktorí vo svojej ponuke nemajú smartfón s týmto prvkom. Konečne mu však jeden šikovný vývojár dal úplne nový rozmer.

Funkčne je výrez miestom, kde sa umiestňujú senzory, predná selfie kamerka či reproduktor, no iný zmysel táto krivka na displeji postrádala. Vývojár aplikácií s nickom kumarsid7 z XDA fóra však prišiel na to, ako urobiť z výrezu prednosť a ako mu dať vizuálny význam.

Vývojár prišiel s vlastnou aplikáciou, ktorá po obvode výrezu vytvorí tenký prúžok rôznej farby, ktorý signalizuje stav batérie. Tento sa bežne nachádza na vrchnej lište, ktorá však bola s príchodom výrezov značne zredukovaná. Menší počet stavových ikon na vrchnej lište tak robí veci menej prehľadné. Takéto zobrazovanie stavu by mohlo byť skvelým riešením.

XDA developers

Aplikáciu, ktorá túto zmenu umožňuje už nájdete v obchode Google Play, hoci je zatiaľ len akýmsi pokusom vývojára. Aj podporovaných smartfónov je zatiaľ ako šafranu. Ide konkrétne o dva modely. Appka (momentálne) pracuje iba s modelmi OnePlus 6 a Huawei P20.

Jej autor ju neodporúča inštalovať neskúseným používateľom alebo majiteľom s inými mobilmi, než sú dva vyššie spomínané. Na fotkách vyššie môžete vidieť ako indikátor stavu batérie vyzerá v praxi. Skvelé je, že podľa stavu batérie mení svoju farbu od bielej, cez zelenú, žltú až po červenú. Farby pre jednotlivé stavy batérie si však (v platenej verzii) môžete nastaviť podľa svojho gusta.

Tajomstvom celej funkcie je, že ide o živé pozadie, ktoré sa mení v závislosti od stavu batérie. V Google Play nájdete verziu zadarmo, ktorá obsahuje len jedno prednastavené pozadie obrazovky. Pokiaľ by ste si ho chceli zmeniť na svoje obľúbené, budete si musieť zakúpiť platenú veriu appky za skromných 0,59 €. Pokiaľ je váš smartfón podporovaný, vyskúšajte si aplikáciu tohto živého pozadia najprv na bezplatnej verzii.

Google Play

Dúfame, že si toto riešenie všimne aj niektorý z výrobcov mobilov a zahrnie ho priamo do operačného systému. Kým sa tak stane, držíme vývojárovi palce a dúfame, že čoskoro sa zoznam podporovaných zariadení rozšíri.

Stiahnuť Notch Battery bar trial - Live wallpaper (ZADARMO)

Stiahnuť Notch Battery bar - Live wallpaper (0,59 €)

Pozor! Podporované sú iba modely OnePlus 6 a Huawei P20!

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio