MOBIL.sk MOBIL.sk

Dva roky jedenia či výlet do USA. Čo všetko si môžete kúpiť namiesto iPhonu XS Max za 1600 eur?
zdroj: pixabay.com

Dva roky jedenia či výlet do USA. Čo všetko si môžete kúpiť namiesto iPhonu XS Max za 1600 eur?

1 648 eur je naozaj slušná suma. Môžete si zaň kúpiť nový iPhone XS Max na Slovensku alebo niektorú z týchto vecí...

Kam sa podeli tie časy, keď sme si kupovali nové iPhony za trojciferné sumy? Nuž, ceny smartfónov vo všeobecnosti a najmä tých od Apple, rok čo rok stúpajú. Tento rok Apple prekonal ďalší rekord a za najväčší iPhone XS Max v kapacite 512GB zaplatíte na Slovensku 1648 eur. A to je už celkom slušná pálka. Dnes sme sa preto rozhodli pozrieť na to, čo všetko by ste si u nás mohli za takúto vysokú čiastku kúpiť, ak by ste sa rozhodli nesiahnuť po najnovšom iPhone XS Max.

1. Dovolenka pre dvoch do New Yorku

Za cenu nového iPhonu XS Max by ste si napríklad mohli dopriať príjemnú nízkonákladovú dovolenku v USA pre dvoch. Dve obojsmerné letenky v novembri s odletom z Viedne a príletom do New Yorku viete kúpiť za 600 eur. Hotelová izba s dvoma posteľami v tomto najväčšom meste Spojených štátov by vás mohla vyjsť už na 700 eur. A stále budete mať 350 eur vo vrecku na prepravu v rámci mesta či na stravu...

zdroj: pixabay.com

2. 600 hodín cestovania vlakom

Ak vás neláka cestovanie lietadlom a spoznávanie krajín „za veľkou mlákou“, pokojne môžete zostať aj doma a spoznávať Slovensko. Lístok na vlak stojí pre dospelého 5,25 eur na sto kilometrov. To znamená, že za 1648 eur by ste mohli slovenskými vlakmi precestovať 31 390 kilometrov. Naše železničné trate by ste potom zrejme poznali naspamäť. Veď ak by ste cestovali len rýchlikmi, zabralo by vám to nepretržite viac než 600 hodín, teda takmer mesiac.

Ilustračný obrázok | zdroj: wikipedia.org

3. Do Thajska a naspäť autom

Cestovať ale môžete aj autom. Za cenu nového iPhonu by ste si mohli kúpiť Škodu Fabiu z roku 2005 v dobrom stave. Ak už auto máte a potrebujete doň len tankovať, aj tu by ste vedeli hodnotu iPhonu využiť celkom dobre. Pri priemernej spotrebe 6 litrov na 100 kilometrov a cene nafty 1,20€ by ste za 1648 eur dokázali prejsť 22 888 kilometrov. Pokojne by ste si tak mohli spraviť výlet zo Slovenska do Thajska a naspäť! 

4. Do kaviarne každý deň počas troch rokov

Dosť ale bolo cestovania, prejdime radšej na inú tému. Čo ak ste napríklad milovníci kávy? Nuž, ak berieme priemernú cenu za kávu 1,50, môžete si namiesto nového iPhonu dopriať 1 098 tohto povzbudivého nápoja v kaviarňach. Predstavme si, že by ste na kávu chodievali každý jeden deň, vystačilo by vám to na tri roky.

zdroj: pexels.com

5. 7 akcií spoločnosti Apple

Čo tak namiesto iPhonu XS Max vlastniť rovno Apple? Teda, vlastne len jeho časť. Za cenu iPhonu si totiž momentálne môžete kúpiť 7 akcií spoločnosti Apple. Nuž... možno sa na vás usmeje šťastie, Apple zázračne zvýši svoju hodnotu a z vás bude druhý Vlk z Wall Street!

6. 329 nových tričiek do vášho šatníka

Pekné tričko si v niektorom z bežných obchodov v nákupných centrách môžete kúpiť od 5 eur. To znamená, že namiesto iPhonu si môžete radšej kúpiť 329 tričiek! Prečo by ste to robili? Nuž, predsa preto, že môžete...

7. Takmer tri roky na internáte

Cenu iPhonu XS Max môžeme prepočítať aj na bývanie. Jednoizbový byt v menšom slovenskom meste ako napríklad Poltár alebo Levice si viete kúpiť už za 15 tisíc. Namiesto iPhonu si tak môžete kúpiť 1/9 jednoizbového bytu. No dobre, to možno nie je práve najlepší príklad. V Bratislave by vám ale za túto sumu vyšlo nájomné v peknom „jednoizbáku“ na tri mesiace. A pokiaľ ste študent v Mlynskej doline, môžete mať ubytovanie v nezrekonštruovanej izbe za 50 eur mesačne, takže namiesto iPhonu by ste mohli nepretržite bývať 32 mesiacov, teda takmer tri roky, na internáte. 

zdroj: pxhere.com

8. Dva roky stravovania

Podľa štatistiky z roku 2016 minie priemerný Slovák na jedlo 69 eur mesačne. Dnes to bude možno o trochu viac, ak by sme ale počítali s týmto údajom, ako priemerný človek by ste zo sumy 1 648 eur, ktorú stojí iPhone XS Max, dokázali vyžiť 23 mesiacov. To sú takmer dva roky!

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio