MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony predstavuje svoju mini retro konzolu Playstation Classic!
zdroj: Sony

Sony predstavuje svoju mini retro konzolu Playstation Classic!

Spoločnosť Sony je známa aj svojimi hernými konzolami, ktoré majú dlhú historiu a poznajú ich hráči niekoľkých generácií. Playstation Classic zahrá na strunu najmä tých starších hráčov, ale na svoje si prídu určite aj tí súčasní, ktorí zistia, ako vyzerali hry pred takmer dvomi dekádami.

Pre milovníkov tradičného Nintenda a jeho platformi SNES a NES Classic má Sony skvelú správu. Spoločnosť oznámila, že koncom roka uvedie na trh konzolu zvanú Playstation Classic. Nielenže sa bude podobať na klasickú konzolu PS One z 90-tych rokov, ale navyše bude obshaovať pôvodné legendárne hry z konca miulého storočia.

Sony PlayStation Classic / Sony

Playstation Classic bude obsahovať 20 klasických hier vrátane Final Fantasy VII, Tekken 3, Jumping Flash či Wild Arms. "Pôvodná PlayStation bola predstavená vo svete takmer pred 25. rokmi. Bola to prvá domáca konzola v histórii videohier, ktoráú malo takmer 100 miliónov ľudí a  ponúkla zákazníkom možnosť hrať s real-time 3D grafikou v pohodlí svojich domovov. Z nostalgie sme sa rozhodli ju priniesť opäť.

zdroj: Playstation / YouTube

Deti deväťdesiatych rokov ocenia návrat do svojho detstva nielen výzorom konzoly, ale najmä legendárnymi hrami. A tí neskôr narodení aspoň môžu vidieť, ako začal celý videoherný priemysel.

Podľa Sony bude nová mini PlayStation o 45% menšia ako skutočná, bude obsahovať menšie ovládače, ktoré sa podobajú na svoj originál z minulosti. Každá Playstation bude mať v balení  HDMI a USB a dvomi ovládačmi pre hranie multiplayer-a. Konzoly budú k dispozícii vopred na objednávku u niektorých predajcov v Kanade a Spojenom kráľovstve.

Sony

Všetky hry budú hrateľné v pôvodnom formáte, takže očakávania sú veľké. Playstation Classic by sa mala dostať na pulty začiatkom decembra 2018 za veľmi príjemnú cenu 99 amerických dolárov.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio