MOBIL.sk MOBIL.sk

História sa opakuje? Samsung Note 9 začal horieť v kabelke tejto ženy
zdroj: youtube.com / Efham Technology, Samsung

História sa opakuje? Samsung Note 9 začal horieť v kabelke tejto ženy

Samsung Galaxy Note 9 nie je v predaji ani mesiac a juhokórejská spoločnosť už kvôli nemu čelí žalobe. Realitná agentka Diane Chung si tento 1000 eurový smartfón kúpila a počas toho, ako ho mala v kabelke, začal horieť. Rozhodla sa preto podať na spoločnosť Samsung žalobu.

Celý incident sa stal začiatkom tohto mesiaca. Diane Chung používala svoj mobil počas toho, ako čakala vo výťahu. Odrazu sa začal prehrievať a bol až „extrémne horúci“. Žena ho preto radšej vložila do kabelky. Odrazu započula hvízdavý zvuk a zistila, že z kabelky jej stúpa hustý dym. Keď sa mobil pokúsila vziať do ruky, spálila si na ňom prsty. Mobil horel až dovtedy, kým ho niekto z okolia nevzal do handry a nehodil ho do vedra s vodou.

Samsung Galaxy Note 9

Problém s vybuchujúcimi smartfónmi rady Note mal Samsung už v minulosti. Určite si spomínate na veľkú kauzu okolo modelu Galaxy Note 7, ktorého batérie explodovali priamo vo vnútri zariadenia. Problém bol natoľko veľký, že Samsung musel stiahnuť z predaja dva a pol milióna zariadení z celého sveta a zákazníkom vrátiť peniaze. Spoločnosť neskôr odhalila dva výrobné problémy, po ktorých začal mobil horieť.

Riaditeľ Samsung, zodpovedný za mobilnú divíziu, DJ Koh, povedal minulý mesiac, že Galaxy Note 9 je „bezpečnejší ako kedykoľvek predtým“ a užívatelia sa podľa neho nemusia o batérie obávať. Čo sa konkrétne tohto prípadu týka, Samsung tvrdí, že zatiaľ nedostal žiadne informácie o probléme s Galaxy Note 9 a udalosť bude prešetrovať. 

Veríme teda, že nepríjemná udalosť spred dvoch rokov sa nebude opakovať. Koniec koncov, s výbuchmi telefónov nemá problém len Samsung. Ako každá elektronika, aj smartfóny môžu vo výnimočných prípadoch zlyhať, ak sa s nimi nenarába správne.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio