Mobil.sk Mobil.sk

Muž šiel na 6 mesiacov do väzenia. Všetko kvôli jednému príspevku na Facebooku!
zdroj: Vimeo

Muž šiel na 6 mesiacov do väzenia. Všetko kvôli jednému príspevku na Facebooku!

Na Facebooku ľudia trávia značne veľa času, like-ujú fotky a videá , komentujú ich či zdieľajú. Poprípade príspevky vytvárajú. Je však potrebné dbať na to, čo na Facebooku uverejňujete, pretože ak porušíte zákon, spravodlivosť si vás nájde.

Svoje o tom vie chalan menom Trevor Franklin, 22-ročný mladík z americkej Kalifornie. Toho FBI identifikovala ako človeka, ktorý si iba týždeň po premiére stiahol film Deadpool z platformy Putlocker a nahral si ho na svoj facebookový profil Tre-Von M. King. Tento príspevok sa stal okamžite virálnym a videlo ho takmer 6,5 milióna ľudí. Preto bol v júni 2017 obvinený a zatknutý.

Na tom by nebolo nič neobvyklé, keby si o to Trevor nekoledoval. Po tom, čo film nahral na sociálnu sieť, ho mnohí upozorňovali, že robí protizákonné veci a porušuje autorské práva. On však každého presviedčal, že potrestaný nebude. V jednom komentári sa dokonca chvastal, že našiel spôsob, akým obísť zákon a že ho jednoducho nemôžu zadržať. Vraj sa akurát stane slávnejším.

via GIPHY

Neskôr sa na komentároch smial, preotže podľa neho neporušil žiadny zákon. Žiadny film totiž nepredával a ani nevytváral kópie. Do facebookovej skupiny "Bootleg Movies" pozýval stále viac ľudí a chystal sa nahrať aj ďalšie filmy. Celé toto jeho komentovanie do značnej miery ovplyvnilo aj výšku jeho trestu, ktorá bola nakoniec stanovená na 6 mesiacov za mrežami. Po nich nasledovala ročná podmienka a 100 dolárová pokuta.

Trevor je podľa všetkého v tomto čase už von z väzenia a pravdepodobne stihol aj premiéru filmu Deadpool 2. Hoci sa o jeho ďalšom osude nerozpráva, pravdepodobne si už nemyslí, že na nahrávaní filmov na sociálnu sieť je všetko v poriadku.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio