MOBIL.sk MOBIL.sk

8+1 dôvod, prečo by ste mali stiahnuť nový iOS 12 do svojho iPhonu!
zdroj: apple.com

8+1 dôvod, prečo by ste mali stiahnuť nový iOS 12 do svojho iPhonu!

iOS 12 je zrejme najdôležitejšia aktualizácia za posledné roky. Tento operačný systém od Apple si za posledný čas vyslúžil dosť kritiky za nedostatočnú stabilitu a práve dvanásta verzia by to mala všetko vyriešiť. Od včera večera máte možnosť stiahnuť novú verziu aj do svojich iPhonov a iPadov. A ak ste tak nespravili, prinášame vám 8 dôvodov, prečo by ste mali hneď aktualizovať.

1. Výkon na prvom mieste

Apple nám sľúbil, že nový iOS 12 bude svižnejší a rýchlejší, najmä na starších iPhonoch. Prvé testy beta verzie to len potvrdili a zariadenia sa po aktualizácií zapínali rýchlejšie, rýchlejšie otvárali klávesnicu a tiež spúšťali fotoaparát. Majitelia starších iPhonov a iPadov by preto novú aktualizáciu určite nemali prehliadnuť.

2. Čas, ktorý trávite s mobilom

Podobne, ako ostatné veľké spoločnosti, aj Apple sa začal zaoberať tým, ako dlho trávia jeho užívatelia času nad smartfónom. Nová funkcia Screen Time vám podrobne povie, koľko času so svojim iPhonom trávite a tiež aké aplikácie používate. Aplikácie si môžete rozdeliť do kategórií a podľa toho si nastaviť určité denné limity ich používania. Viete tiež sledovať, ktoré z nich vám posielajú najviac notifikácií. 

zdroj: apple.com

3. Lepšie notifikácie

Notifikácie na iPhonoch sa stali tak trochu neprehľadné. Minimálne v porovnaní s konkurenčným Androidom. Od iOS 12 sa to ale Apple rozhodol vyriešiť a systém po novom podporuje zoskupené notifikácie. Spoločnosť vám tiež dá väčšiu autoritu pri rozhodovaní, ktoré aplikácie môžu akým spôsobom posielať notifikácie. Budete mať napríklad možnosť prijímať „tiché“ notifikácie, ktoré sa síce zobrazia v paneli medzi ostatnými, ale nebudú nijako pípať ani sa ukazovať na zamknutej obrazovke. 

4. Memoji

Apple nám pri predstavovaní iOS 12 priniesol aj nový druh Animoji s názvom Memoji. V skratke, môžete si vytvoriť animovanú postavičku, ktorá vyzerá presne ako vy a nastavíte jej vlasy, farbu pleti aj rôzne doplnky. Tá bude následne kopírovať všetky vaše pohyby a mimiku tváre. Funkcia je však nanešťastie dostupná len pre iPhone X.

zdroj: apple.com

5. ARKit 2

Spoločnosť Apple dôveruje rozšírenej realite a pokladá ju za technológiu budúcnosti. Aj preto zabudoval do iOS 12 novú verziu ARKit frameworku, ktorý umožní lepšie a presnejšie použitie rozšírenej reality. Vývojári aplikácií môžu po novom vytvárať pokročilejšie hry a aplikácie na báze rozšírenej reality.

zdroj: apple.com

6. Meranie vzdialeností

V súvislosti s rozšírenou realitou nám Apple priniesol aj novú aplikáciu s názvom Measure. Ako naznačuje meno, môžete vďaka nej pomerne presne odmerať rozmery objektov vo vašom okolí. Stačí, keď naň namierite fotoaparát, ťuknete na displej a potiahnete ho po čiare, ktorú má domerať. 

7. Vylepšené Fotky

Prezeranie fotiek by od iOS 12 malo byť o niečo zábavnejšie a pohodlnejšie. Apple sa tak snaží dobehnúť konkurenciu v podobe Google Photos. Aplikácia Fotky vám automaticky ponúkne návrhy vyhľadávania. V novej karte „Pre vás“ vám zas ponúkne filtre a efekty, ktoré by ste mohli chcieť použiť v svojich odfotených fotkách. Navyše, appka vám tiež bude navrhovať zdieľať svoje spomienky s priateľmi, ktorí s vami boli na tom istom mieste. 

zdroj: apple.com

8. Siri a aplikácie tretích strán

Apple tvrdí, že Siri je v súčasnosti najpopulárnejšia hlasová asistentka na svete. Avšak, zároveň je považovaná za jednu z tých slabších v porovnaní s konkurenciou. Aj preto sme sa v iOS 12 dočkali lepšej integrácie medzi Siri a aplikáciami tretích strán. Vývojári appiek môžu teraz spolupracovať s hlasovou asistentkou od Apple a vytvárať rôzne skratky. Tak napríklad, ak máte v iPhone appku, ktorá vám nájde kľúče na základe špeciálneho GPS lokalizátoru, stačí Siri povedať „Stratil som kľúče!“

zdroj: apple.com

A bonus: Animoji s detekciou jazyka!

A ak vás nový iOS 12 stále nepresvedčil, máme tu pre vás ešte jeden nepriestrelný argument. Animoji dokážu po novom rozoznať váš jazyk a váš animovaný avatar zvládne napodobniť jeho pohyby. Tomu hovorím technologický pokrok!

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio