Mobil.sk Mobil.sk

OnePlus už nebude vyrábať len smartfóny. Prekvapivo vstupuje na nový trh
zdroj: oneplus.com

OnePlus už nebude vyrábať len smartfóny. Prekvapivo vstupuje na nový trh

Nový produkt od OnePlus by sme mali vidieť už v roku 2019.

OnePlus je čínska spoločnosť, ktorá sa venuje výrobe smartfónov. Od roku 2013, kedy bola založená, nám priniesli 8 high-end smartfónov za dostupnú cenu, ktoré si vyslúžili pomenovanie „zabijaci vlajkových lodí“. Teraz sa však táto firma chce posunúť o niečo ďalej a začať sa venovať aj inej oblasti ako mobilným telefónom. Chystajú totiž vlastnú inteligentnú televíziu!

OnePlus nám toho zatiaľ bohužiaľ o svojich plánoch veľa nepovedal. Riaditeľ spoločnosti Pete Lau ich ale spomenul v svojom blogovom príspevku. „Chceme priniesť domácnostiam ďalší level inteligentnej konektivity. Aby sme to dokázali, pracujeme na novom produkte v prémiovom dizajne OnePlus, s kvalitou obrazu a úžasným zvukom pre bezproblémovejšie prepojenie domu. Nazývame to: OnePlus TV.“

zdroj: pexels.com

O niečo viac sme sa dozvedeli v interview s riaditeľom, ktorý s nim spravil Business Insider. Lau tu povedal, že prvú generáciu televízora plánujú predstaviť už budúci rok, avšak budú potrebovať nejaký čas na vyladenie. „Nebude to niečo, čo je hneď od začiatku perfektné, úplné a revolučné,“ povedal. V najbližších rokoch ale bude dostávať aktualizácie, aby sa stal dokonale prepojeným s OnePlus smartfónmi.

OnePlus zatiaľ nespresnil, na akej platforme bude ich televízia bežať. Či pôjde o niečo ako Android TV alebo bude OnePlus TV niečo úplne nové. Každopádne ide o celkom prekvapivý krok od spoločnosti, ktorá sa venuje výhradne výrobe smartfónov, prípadne príslušenstvu k nim. Veríme, že podobe, ako v prípade mobilov, aj po vstupe do televízneho odvetvia nám budú prinášať kvalitné produkty, ktoré budú konkurovať tým najdrahším značkám za zlomkovú cenu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Fun rádio