MOBIL.sk MOBIL.sk

Nádherný koncept špičkovej Nokie 9. Takto by mala vyzerať fínska kráľovná!
zdroj: Concept Creator / YouTube

Nádherný koncept špičkovej Nokie 9. Takto by mala vyzerať fínska kráľovná!

Po tom, čo sa v predchádzajúcich týždňoch objavili fotky Nokie 9, majú dizajnéri k dispozícii dostatočne veľa informácií a údajov na to, aby mohli začať vytvárať koncepty. Na svete sa teda zjavil prvý, ktorý odhaľuje, ako bude vlajková loď Fínov vyzerať.

Nokia 9 by mala byť návratom fínskeho výrobcu medzi mobilnú elitu a to hneď v niekoľkých disciplínach. Zrejme najvýraznejším prvkom bude fotoaparát s 5 optikami a xenónovým bleskom, ktorý zrejme bude niesť prvky spoločnosti Light. Tá vyrába netradičný fotoaparát s Androidom so 16 optikami a hoci sa nejedná o zrkadlovku, jej zariadenie Light L16 predvádza veľmi presvedčivé výsledky. Faktom je, že Nokia pred časom do tejto spoločnosti investovala. Je teda pravdepodobné, že s novým penta-optikovým fotoaparátom Nokii pomáhala práve spoločnosť Light. Fotoaparáty Nokie 9 budú niesť zvučné meno Zeiss a Nokia oživí aj svoju prémiovú foto-značku PureView.

Chystaná novinka od Nokie by mala byť tiež vybavená obrovskou batériou s kapacitou až 4150 mAh. Na mobil s 5,8-palcovým OLED displejom je to naozaj skvelá hodnota, ktorá by mohla zabezpečiť dvojdennú výdrž zariadenia. Kapacita RAM má byť až 8 GB a procesorom by mal byť Qualcomm Snapdragon 845, takže žiadne kompromisy sa konať nebudú. Dobrou správou je aj fakt, že Nokia by podľa posledných informácií by v tomto prípade nemala podľahnúť móde výrezov. Telefón bude spredu pripomínať skôr modely Galaxy od Samsungu.

Teraz sa však už pozrite, ako si s týmito informáciami poradil youtubeový kanál Concept Creator, ktorý dlhodobo vytvára veľmi podarené vizualizácie ešte nepredstavených smartfónov. A nie je tomu inak ani v tomto prípade. Kúpili by ste si Nokiu 9, keby vyzerala takto?

zdroj: Concept Creator / YouTube

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio