MOBIL.sk MOBIL.sk

Absurdná chyba: Google omylom zmenil nastavenia batérie v Androidoch na diaľku
zdroj: pxhere.com

Absurdná chyba: Google omylom zmenil nastavenia batérie v Androidoch na diaľku

Interný test spoločnosti nedopadol podľa predstáv a dostal sa k viac užívateľom, ako pôvodne plánovali.

Niektorí majitelia novších Android telefónov zaznamenali v posledných dňoch divné správanie ich systému. Aplikácie sa prestali aktualizovať na pozadí, lokalizačné služby sa automaticky vypli po tom, čo sa zamkla obrazovka a notifikácie boli oneskorené. Ukázalo sa, že za všetko môže omyl spoločnosti Google.

Problémy sa týkali len nového Androidu 9 Pie. Google omylom spustil na diaľku funkciu úspory batérie na niektorých telefónoch. Tie tak šetrili batériu, kde sa len dalo a funkcia sa nevypla ani vtedy, keď boli zariadenia takmer úplne nabité. Spoločnosť sa k problému vyjadrila na Reddite, kde napísala, že interný test „bol omylom rozšírený pre viac používateľov, ako bolo určené“.

zdroj: pxhere.com

Medzi zariadenia, ktoré mali tieto problémy, patrí napríklad Google Pixel, OnePlus 6, Essential Phone alebo Nokia 7+. Všetky mali nainštalovaný najnovší Android Pie, prípadne jeho beta verziu. Ako je ale vôbec možné, že Google dokáže na diaľku v ktoromkoľvek zariadeniu zapnúť režim úspory batérie?

Google, podobne ako Apple, môže vzdialene vynútiť určité aktualizácie alebo zmeny v jeho operačnom systéme. Dôvod je ochrana užívateľov v prípade rôznych kritických situácií. Tentoraz to však Googlu celom nevyšlo a v podstate môže byť ešte rád, že vzdialene zapol „len“ šetrič batérie a nie niečo, čo by mohlo používateľom spôsobiť vážnejšie problémy. Aj napriek tomu ale ide o nepríjemnú situáciu, na ktorú si spoločnosť musí dávať pozor.

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio