MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram sa hodlá riešiť krízu s opiátmi ponukou pomoci postihnutým
zdroj: Pixabay

Instagram sa hodlá riešiť krízu s opiátmi ponukou pomoci postihnutým

Pokiaľ sa na Instagrame zaujímate o opiáty a hashtagy spojené s nimi, sociálna sieť vám ponúkne pomoc.

Facebookom vlastnená sociálna sieť Instagram včera predstavila novú funkciu. Tá je však iná než všetky ostatné. Dnešná moderná doba je určite veľmi príjemným obdobím plným slobody a individualizmu, no má aj svoje tienisté stránky.

Internet dáva ľuďom neskutočné možnosti, medzi ktorými je však aj možnosť lepšie poznávať opiáty a drogy. To je nebezpečné najmä pre mladých, ktorí sú prostredím a internetom ľahko ovplyvniteľný, keďže tvorí neoddeliteľnú súčasť ich životov.

V prípade, že sa niekto bude zaujímať o hashtagy ako #opioid, #crack či #suicide (samovražda), sociálna sieť zakročí a ponúkne dotyčnému pomoc. Takémuto používateľovi sa zobrazí vyskakkujúce okno s otázkou, či vám náhodou netreba nejako pomôcť.

Pokiaľ bude človek na Instagrame hľadať hashtag súvisiaci s drogami, objaví sa mu takéto vyskakovacie okno s ponukou pomoci / Carrie Mihalcik / CNet

"Epidémia opiátov je problémom, ktorý postihuje milióny ľudí a my chceme využiť našu platformu na to, aby sme poskytli zdroje tým, ktorí ju potrebujú - na miestach, kde hľadajú pomoc", povedala šéfka verejnej politiky Instagramu Karina Newtonová vo svojom vyhlásení. "Toto je dôležitý krok v našom trvalom záväzku urobiť z Instagramu najpriaznivejšiu a najbezpečnejšiu sociálnu sieť."

Instagram uvoľnil túto funkciu celosvetovo pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o hashtagy spriaznené s drogami. Možno si poviete, že by postačilo tieto hashtagy blokovať. Nuž sociálna sieť sa o to pokúšala, ale výsledky neboli uspokojujúce. Ľudia z tejto komunity si cestu k "svojmu" obsahu vždy našli. Navyše tu bol ešte jeden problém.

"V niektorých prípadoch sme odstránili aj komunity, ktoré pomáhajú ľuďom, bojujúcim s užívaním opiátov alebo látok," uviedol vo vyhlásení hovorca Instagramu. "Chceli sme nájsť riešenie, ktoré by zabezpečilo, aby ľudia, ktorí hľadajú hashtagy súvisiace s opiátmi, mali k dispozícii množstvo zdrojov pomoci."

zdroj: cnet.com

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio