MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple dáva zbohom len rok starému iPhonu X, končí aj iPhone 6S a SE
zdroj: Gregory Varnum | wikipedia.org

Apple dáva zbohom len rok starému iPhonu X, končí aj iPhone 6S a SE

iPhone X je najpredávanejším iPhonom za minulý rok. Aj napriek tomu Apple skončil s jeho predajom.

Predstavenie nových iPhonov je už za nami. V stredu uzreli svetlo sveta novinky pre nadchádzajúci rok v podobe iPhonou XS, XS Max a XR. Predstavenie nových modelov so sebou vždy automaticky prináša prerušenie predaja niektorých starších. Tentoraz ide o hneď niekoľko rôznych generácií „jabĺčkových smartfónov.“ 

Prekvapením je stopnutie predaja len rok starého iPhonu X. „Desiatku“ si už z oficiálnej stránky Apple nebudú môcť zákazníci kúpiť. Spoločnosť tak spravila aj napriek tomu, že iPhone X sa údajne predával veľmi dobre. Sám Tim Cook vyhlásil počas predstavovania nových iPhonov, že iPhone X je najpredávanejším mobilom spoločnosti. Aj tak ale končia s jeho predajom a z minuloročných modelov sa bude predávať len iPhone 8 a iPhone 8 Plus.

zdroj: pexels.com

iPhone X bol predstavený ku príležitosti oslavy 10. výročia smartfónov spoločnosti Apple. Šlo o prvý mobil, ktorý prišiel s veľkým výrezom v hornej časti obrazovky a ktorý odštartoval vlnu výrezov. Jabĺčková spoločnosť sa tiež úplne zbavila snímaču odtlačkov prstov a nahradila ho novým odomykaním pomocou tváre s názvom Face ID. Nesmieme zabudnúť ani na podporu bezdrôtového nabíjania a nové ovládanie pomocou gest. 

Spolu s iPhonom X stopne Apple predaj aj iPhone 6S z 2015 a tiež štvorpalcový iPhone SE, ktorý sa od roku 2016 stále nedočkal vylepšenej verzie. Mimochodom, šlo o posledné iPhony, ktoré ešte obsahovali 3,5mm konektor pre slúchadlá. Na záver ešte zdôraznime, že to, že Apple prestane predávať určité modely neznamená, že si ich nebudete môcť kúpiť. Smartfóny stále zostávajú k dispozícií u rôznych predajcov tretích strán, akurát zmiznú z oficiálnej stránky Apple.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio