MOBIL.sk MOBIL.sk

Len 2 kamery a žiadne poriadne zmeny? Huawei si poriadne uťahuje z nových iPhonov!
zdroj: apple.com

Len 2 kamery a žiadne poriadne zmeny? Huawei si poriadne uťahuje z nových iPhonov!

Už sme si zvykli, že táto čínska spoločnosť si robí rada srandu zo svojich konkurentov...

Apple nám včera predstavil tri nové iPhony. Nástupcu iPhonu X s názvom XS, jeho väčšieho brata XS Max a do tretice lacnejší XR. Dizajnovo zostali smartfóny od Apple takmer nezmenené, rozdiely nájdeme len vo vnútri. Či už čo sa týka lepšej kamery, vyššieho výkonu či výdrže batérie. Netrvalo to dlho a k celému predstaveniu iPhonov sa vyjadril aj najväčší čínsky výrobca smartfónov Huawei.

Tesne po skončení konferencie zverejnil na svojom Twitterovom účte video s popisom: „Ďakujeme, že nemeníte veci. Vidíme sa v Londýne. 16.10.18“ 

zdroj: Twitter.com / @HuaweiMobile

Očividne tak narážali na rovnaký dizajn nových iPhonov a možno aj málo veľkých zmien. To však nebola jediná reakcia od firmy Huawei. Dnes ráno sa na Instagrame a Facebooku Huawei Mobile objavila séria videí, v ktorých nepriamo kritizujú značku Apple. Videá sa nesú v znamení starých konzolových hier a porovnávanú iPhony s ich najnovším mobil Huawei P20 Pro. 

V prvom videu sa jabĺčko snaží doskočiť na trojitú kameru, no nepodarí sa im to. Pritom Huawei P20 Pro už trojitú kameru ponúka.

zdroj: Facebook.com / Huawei Mobile

V druhom videu sa jabĺčku podarí dostať k dual SIM. Huawei si ale myslí, že im to trvalo pridlho, keďže v Huawei smartfónoch je dual SIM už od 2014.

zdroj: Facebook.com / Huawei Mobile

Tretie video kritizuje len 12MP fotoaparát. Huawei P20 Pro má až 40MP.

zdroj: Facebook.com / Huawei Mobile

A v poslednom videu vidíme červenú formulku, ktorej sa po ceste vybije baterka. Od iPhonu XS síce vydrží trochu dlhšie, ale Huawei ponúka 4 000 mAh vatériu už od roku 2015.

zdroj: Facebook.com / Huawei Mobile

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio