MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple práve predstavil vynovené Apple Watch Series 4 s novými funkciami
zdroj: Apple

Apple práve predstavil vynovené Apple Watch Series 4 s novými funkciami

Apple Watch patria k smart hodinkám, ktoré spopularizovali smart hodinky na celom svete a momentálne sa jedná o najpredávanejšie smart hodinky na svete vôbec.

Spoločnosť Apple sa rozhodla vynoviť svoje smart hodinky Apple Watch. Tie prichádzajú s vylepšeniami v každej sfére. Hodinky sú tenšie, majú väčší displej a každý ich aspekt prešiel miernym vylepšením.

Pri letmom pohľade si veľmi neuvedomíte, že sa jedná o novú generáciu, ale pri používaní rozdiel určite pocítite. Azda najvýznamnejšou zmenou je väčší displej, ktorý narástol o viac než 30 %. Pri menšej 38 mm verzii hodinky narástli na 40 mm a pri väčšej 42 mm verzii na 44 mm.

Apple Watch Series 4 / Apple

Apple pridal niekoľko nových ciferníkov. Niektoré majú za úlohu skôr očariť, no väčšia plocha displeja zabezpečila aj viac zobrazovaných informácií, ktoré si navyše môžete upravovať. Možete zvoliť zobrazovanie aplikácií, svetového času či obľúbených kontaktov.

Apple Watch Series 4 / Apple

Keď už sme pri kontaktoch, repráčik na hodinkách Apple Watch je o 50 % hlasnejší a mikrofón sa presťahoval na druhú stranu, aby sa zabránilo spätnej väzbe pri telefonovaní. Korunka je prepracovaná tiež. Dostala haptickú odozvu, aby ste boli schopní rozoznať scrolovanie položkami. Ich používanie sa teda priblíži mechanickým hodinkám.

Apple Watch Series 4 / Apple

Vo vnútri tiká procesor Apple S4, ktorý je až 2 X výkonnejší než predchádzajúca generácia. Prepracovaný bol aj senzor tepu, ten teraz dokáže pracovať ako EKG monitor a jedná sa tak o prvé hodinky s touto funkciou. Ak máte záľubu v lezení alebo výškach, nové Apple Watch Series 4 dokážu detekovať pád, takže by ste sa mali vyhnúť nepríjemnostiam.

Apple Watch Series 4 / Apple

V obchodoch sa nové Apple Watch objavia 21. septembra a predobjednať si ich budete môcť už od 14. septembra. Do predaja pôjde verzia s GPS (399 usd) a verzia (499 usd) s možnosťou pripojenia sa k dátovej sieti operátora prostredníctvom eSIM. Slovensko však nebude v prvej vlne krajín, kde sa nové smart hodinky od Apple budú dať zakúpiť. U nás budú dostupné až 28. septembra.  A zrejme sa k nám opäť vôbec nedostanú Apple Watch Series 4 s podporou eSIM. Apple Watch s eSIM podporou sa k nám opäť nedostanú. V predaji tiež ostanú Apple Watch Series 3, ktoré zlacnejú.

Apple Watch Series 4 / Apple

Samozrejmosťou tiež budú nové náramky. Najzaujímavejším bude reflexný náramok pre nočných bežcov. Batéria by mala vydržať podobne ako pri predchádzajúcej generácii - 18 hodín a pri tréningu s aktívnymi funkciami 6 hodín.

Hlavné novinky:

- nový dizajn
- väčší displej
- prepracované prostredie systému WatchOS 5
- digitálna korunka s haptickou odozvou
- 2 x vyšší výkon
- o 50 % hlasnejší reprác
- nový elektronický senzor tepu / EKG appka
- vhodné na plácanie
- Bluetooth 5.0
- vylepšený optický senzor tepu


 

zdroj: Apple / YouTube
zdroj: Apple / YouTube

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio