MOBIL.sk MOBIL.sk

Odpadnete! Títo roboti dokážu zahrať dokonalé techno
zdroj: Moritz Simon Geist / YouTube

Odpadnete! Títo roboti dokážu zahrať dokonalé techno

Roboti toho dnes dokážu naozaj veľa. Nahrádzajú ľudskú pracovnú silu vo výrobe. Dokážu behať, skákať, relatívne inteligentne myslieť a áno, dokážu zahrať kvalitnú hudbu.

DJ menom Moritz Simon Geist využíva robotov na hranie techno hudby. Každý z týchto sonických robotov využíva mechanický pohyb a zvuk, ktorý pri ňom vzniká. Pri správnom načasovaní z nich vzniká naozaj pôsobivá elektrizujúca hudba.

Geist vytvára svojich hudobných robotov v nemeckých Drážďanoch. Na ich výrobu používa predmety z každodenného života ako pevné disky, poháre, skrutky, magnety, cievky a pokiaľ potrebuje nejakú výnimočnú súčiastku, jednoducho si ju navrhne a vytlačí na 3D tlačiarni.

"Chcel som niečo, čoho sa môžem dotknúť, tak som si vytvoril vlastné nástroje," povedal pre magazín Wired. V techno hudbe totiž takýto analógový prístup vôbec bežný. Komponovanie tohto druhu hudby sa bežne odohráva takmer výhradne na počítačoch.

Geist sa túto hudbu hranú robotmi chystá aj vydať. S názvom The Material Turn bude vydané EP, ktoré prinesie rovno 4 piesne. Všetci záujemcovia sa dočkajú už v októbri. Pre lepšiu predstavu si pozrite video nižšie a zistíte, že robotom tento žáner naozaj sedí!

zdroj: wired.com
zdroj: Moritz Simon Geist / YouTube

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio