MOBIL.sk MOBIL.sk

Aj giganti sa občas popália: Takto oslavoval Microsoft pochovanie iPhonu pred 8 rokmi
zdroj: youtube.com / c2edd4b6

Aj giganti sa občas popália: Takto oslavoval Microsoft pochovanie iPhonu pred 8 rokmi

Microsoftu ich predpoveď o pochovaní konkurencie celkom nevyšla, čo myslíte?

Ubehlo už viac ako 11 rokov, odkedy Steve Jobs, vtedajší riaditeľ Apple, predstavil svetu prvý iPhone. Šlo o prelomový produkt, ktorý celkom zmenil naše vnímanie mobilov. Dotyková obrazovka a inteligentný systém sa odvtedy stali samozrejmosťou a definovali pojem „smartfón“. Je prirodzené, že ostatné spoločnosti sa snažili na vlnu inteligentných telefónov čo najrýchlejšie naskočiť. Zatiaľ čo spoločnosti Google sa to so svojim Androidom podarilo veľmi dobre, nie každý mal to isté šťastie.

Tak napríklad Microsoft zlyhal na poli smartfónov na plnej čiare. So svojim vlastným operačným systémom pre mobily prišiel v roku 2010 a pomenoval ho Windows Phone. Šlo o nástupcu staršieho Windows Mobile a Microsoft ho pomenoval podľa aktuálnej verzie Windowsu – Windows Phone 7.

zdroj: youtube.com / c2edd4b6

Ku tejto príležitosti sa rozhodli zorganizovať sprievod a ukázať konkurencií, s kým majú tú česť. Hlavnou témou celého pochodu bolo pritom niečo v zmysle „privítajte Windows Phone 7 a pripravte sa, že pochováme iPhone aj spoločnosť BlackBerry“, ktorá bola už v tej dobe populárna. 

  Pochod sa skladal zo zamestnancov Microsoftu prezlečených do rôznych kostýmov, na motorke sa premával Darth Vader a dav robil tanec Michaela Jaksona. To ani nehovoríme o pohrebnom aute, ktoré malo symbolicky znázorňovať pochovanie konkurencie. Na jednom aute bol dokonca nápis: „Windows Phone 7 OS Platform pochováva konkurenciu“ spolu s obrázkami smrtiek a hrobov.

zdroj: youtube.com / c2edd4b6
zdroj: youtube.com / c2edd4b6

A ako to vlastne s tým pochovaním konkurencie nakoniec bolo? Nuž, väčšina z vás ten príbeh asi pozná. Windows Phone je mŕtva platforma od roku 2017, zatiaľ čo jeho konkurenti, ktorým sa vysmieval, sú vo výšinách. My si teraz môžeme aspoň s úsmevom na tvári pripomenúť, aký absurdný bol celý pochod a aké ťažké je predpovedať budúcnosť. Aj pre takého giganta, akým je Microsoft.

zdroj: youtube.com / Ben Martens

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio