MOBIL.sk MOBIL.sk

Na čínskom webe sa objavili názvy a ceny chystaných iPhonov. Toľkoto nás budú stáť!
zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=9CWbjskyO8o

Na čínskom webe sa objavili názvy a ceny chystaných iPhonov. Toľkoto nás budú stáť!

Už túto stredu sa všetci dozvieme, ktoré z informácií kolujúcich v poslednom čase boli pravdivé a ktoré nie. Hovoríme samozrejme o nových iPhonoch. Ešte pred samotným predstavením sa však stihli objaviť podrobnosti o cenách a názvoch.

Tento rok sa špekulovalo viac než obyčajne ako Apple svoje nové modely iPhonov nazve. Dôvod bol veľmi prostý. V minulom roku Apple preskočil generéciu 7s a svoje štandardné iPhony nazval rovno iPhone 8, aj keď zas až tak veľké vylepšenia neprinášali. A aby toho nebolo málo, spoločnosť predstavila aj výročný model iPhone X, ktorý zas pre zmenu preskočil číslovku 9 a "desiatka" bola označená rímskou číslicou.

iPhone XC, iPhone Xs a iPhone Xs Plus

Pre modelový rad 2018 navyše Apple chystal úplnú zmenu portfólia. Výsledok? Nikto presne nevedel, ako firma nové iPhony nazve. Po rôznych špekuláciách sa však odpoveď na túto otázku objavila v Číne. Tamojší čínsky operátor China Mobile totiž nedokázal utajiť prezentáciu týkajúcu sa nových mobilov od Apple. Tá unikla na čínsku sociálnu sieť Weibo. Dozvedeli sme sa z nej teda niekoľko kľúčových informácií.

Weibo

Jednou z nich sú názvy. Po špekuláciách, že nové iPhony by mohli dostať označenie Pro a najväčší z nich dokonca prívlastok Max, sa tieto dohady rozplynuli. iPhony budú niesť klasické označenie "eskovej" generácie. iPhony Xs a Xs Plus budú priamymi nástupcami súčasného iPhonu X a najlacnejší iPhone XC bude hybridným modelom, ktorý bude kombinovať to najlepšie s iPhonu 8 a iPhonu X. Význam písmena "C" v názve je nejednoznačný, podobne ako tomu bolo pri iPhone 5C. Apple má skrátka písmeno "C" v obľube.

Lacnejší, ale...

Názov nových iPhonov však nie je tým, čo ľudí nenechá spávať. V prípade zariadení od Apple je to vždy cena. Oveľa podstatnejšou informáciou sú teda sumy za jednotlivé zariadenia. Hoci sú uvedené v čínskych juanoch, nepotrebujete mať doktorát z matematiky, aby sa ceny nedali odvodiť. Základná verzia iPhonu Xs by mala stáť 7388 juanov. Pri prepočítaní na eurá je to cca 933 eur. iPhone Xs Plus tak vychádza na 1060 eur a najlacnejší iPhone XC na 744 eur.

Samozrejme, ceny nemusia byť úplne presné, keďže ide o úplne odlišný trh. Apple si zvykne cenovú politiku tvoriť podľa vlastných pravidiel. My však máme aspoň nejakú konkrétnejšiu predstavu, ktorá konečne nie je založená na fámach typu jedna pani povedala.

zdroj: weibo.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio