MOBIL.sk MOBIL.sk

Ak trpíte tripofóbiou, chystanú Nokiu 9 si určite nekúpite, aj keby išlo o najlepší mobil na svete!
zdroj: ithome.com / baomoi.com

Ak trpíte tripofóbiou, chystanú Nokiu 9 si určite nekúpite, aj keby išlo o najlepší mobil na svete!

S informáciami okolo chystanej Nokie 9 sa v poslednom čase roztrhlo vrece. Po rôznych fámach a nepriamych dôkazoch o jej existencii v podobe registrácie marketingových názvov Nokie pre výnimočné zariadenie sa objavil aj prvý obrázok. Dnes tu máme ďalší a o čosi kvalitnejší.

Najnovší obrázok zachytáva opäť zadnú stranu prototypu, ktorého dominantou je 5 otpík kamery. Niečo takéto sme ešte v mobiloch nevideli, no v segmente fotoaparátov existuje spoločnosť Light, ktorá sa podobnou konštrukciou fotoaparátov zaoberá (čítajte tu) a výsledky v podobe kvalitných fotografií naozaj stoja za to.

Ďalší uniknutý obrázok chystanej Nokie 9 a jej fotoaparáty, ktoré tripofobikom môžu spôsobiť problémy / zdroj: ithome.com

Nokia zvolila obyčajný vzor šesťuholníka, v ktorom objektívy zoskupila. Pokiaľ ide o finálny dizajn prototypu, nedočkáme sa žiadneho prstenca či iných prvkov používaných v okolí fotoaparátu. Toto by však mohol byť problém pre veľmi úzku skupinu ľudí, ktorí trpia tzv. tripofóbiou, čo je inak povedané strach z otvorov.

Niektorí ľudia totiž pri pohľade na otvory pociťujú nepríjemné pocity. Mimochodom, patrím k nim aj ja, takže si asi viete predstaviť, aké úsilie mi dalo napísať tento krátky článok a umiestniť do neho obrázky. Nepríjemné pocity ľudia opisujú rôzne, ja mám napríklad zimomriavky. Pre dobro tripofobikov dopĺňam, že nemusí ísť o finálny dizajn zariadenia. Aj dizajn samotný sa v priebehu testovania vyvíja a spoločnosti väčšinou testujú viacero rôznych dizajnových prototypov.

Nokia Lumia 1020 bola jedným z najlepších fotomobilov vôbec / Nokia

Pokiaľ by mala fínska spoločnosť načrieť do minulosti a inšpirovať sa sama sebou, určite by Nokii 9 sedel okrúhly výstupok fotoaparátu podobne, ako ho mala Nokia Lumia 1020, ktorá patrila vo svojej dobe k najlepším foto mobilom.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio