MOBIL.sk MOBIL.sk

5 funkcií z Androidov, ktoré by mal Apple pridať do pripravovaného iPhonu XS
zdroj: youtube.com / ConceptsiPhone

5 funkcií z Androidov, ktoré by mal Apple pridať do pripravovaného iPhonu XS

Ktorá z týchto funkcií vám v iPhone chýba najviac?

Predstavenie nových iPhonov sa nezadržateľne blíži. Apple nám svoje nové smartfóny predstaví o týždeň - 12. septembra. Očakávame, že nás opäť poteší novými funkciami a vlastnosťami, ktorými sa pokúsi presadiť na trhu, ktorému inak vládnu Androidy. Sú tu ale funkcie, ktorými by sa kalifornská spoločnosť mohla inšpirovať od Android telefónov a veľmi radi by sme ich videli v nových iPhonoch. 

Zobrazenie Always-on

Apple sa minulý rok konečne odpútal od LCD displejov a do svojho iPhonu X zabudoval OLED obrazovku. iPhony vyzerali dobre aj bez nej, keďže Apple bol vždy odborník na LCD displeje, nová technológia však priniesla úplne nové hlbšie farby, vyšší jas a lepší kontrast. Jednou z výhod OLED displejov je aj možnosť využívať funkciu, ktorú poznáme pod menom Always-on. Ide o niekoľko informácii ako čas, dátum a základné notifikácie, ktoré sú zobrazené na zamknutej obrazovke, aj keď je vypnutá. Vďaka tomu nemusíte zakaždým zapínať svoj mobil a vďaka OLED obrazovke to ani nijak razantne nepocítite na výdrži. Apple by nás určite potešil, ak by niečo podobné zabudoval do svojich najnovších iPhonov.

zdroj: Samsung.com

Skrytie herného výrezu

Keď bol svetu predstavený iPhone X, všetkých upútal jeho horný výrez. Odvtedy sme mali možnosť vidieť množstvo Android telefónov s podobným prvkom dizajnu. Napriek tomu, že výrobcovia ho v svojich mobiloch s nadšením používajú, nie všetkým ľuďom sa páči, a preto prišli s možnosťou ho v nastaveniach umelo skryť. Všetky informácie v hornej časti displeja vedľa výrezu sa zaplnia čiernou farbou a mobil potom vyzerá ako by bol bez výrezu. Apple však niečo podobné pri iPhone X neponúkal, a tak veríme, že v iPhone XS to už užívateľom dovolí priamo v nastaveniach.

zdroj: Huawei.com

Dve SIM karty

Opäť možnosť, ktorá je pri mnohých Android telefónoch úplne normálna. A to možnosť využívať v mobile dve SIM karty súčasne. Predchádzajúce úniky už hovorili o tom, že Apple možno vypustí dual-SIM verziu iPhonu v niektorých krajinách, ale stále to nie je isté. Pritom množstvo užívateľov by ocenilo mať v mobile viacerých operátorov.

zdroj: Ilya Plekhanov | wikipedia.org

Slot pre SD kartu

Áno, áno... Túto funkciu žiadame od Apple už dlhý čas a zrejme ani teraz sa jej nedočkáme. Možnosť rozšíriť pamäť iPhonu o pamäťovú kartu by ale bola skvelá možnosť. Tak napríklad, Samsung Note 9 v najdrahšej verzií prichádza s 512GB úložiskom a stále si ho môžete rozšíriť o 512GB pamäťovú kartu. Niečo také by sme určite uvítali aj v iPhonoch. Neustále mazanie aplikácií, zálohovanie fotiek a videí na iCloud či do počítača predsa nie je nič príjemné. Na druhej strane, vzhľadom na systém a filozofiu, ktorou sa Apple riadi, zostane zrejme pamäťová karta v Apple zariadeniach len našim snom. 

zdroj: Samsung

Trochu viac ako Mac

Obrazovky na mobiloch sa stále zväčšujú a zatiaľ čo ostatní výrobcovia s týmto trendom celkom šikovne pracujú, Apple sa k iPhonom správa ako keby mali 3,5 palcovú obrazovku. Na iPhonoch stále nemôžeme pracovať s viacerými aplikáciami naraz formou multitaskingu, obrazu v obraze, ani rozšírenia obrazovky a väčší monitor. Niečo podobné je už samozrejmosťou pri mnohých Androidoch od Samsungu či Huawei. Veríme teda, že tento rok sa iPhone XS viac priblíži Macu a naplno využije veľkú obrazovku, ktorú dnešné smartfóny ponúkajú.

zdroj: Samsung.com

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio