MOBIL.sk MOBIL.sk

Šéf Samsungu prezradil podrobnosti o skladacom smartfóne. Vieme aj dátum predstavenia!
zdroj: Android Authority

Šéf Samsungu prezradil podrobnosti o skladacom smartfóne. Vieme aj dátum predstavenia!

Skladacie mobily sú akýmsi bájnym jednorožcom vo svete technológií. Vo vývoji sú už niekoľko rokov, ale zatiaľ sa k novinárom dostávajú iba zákulisné informácie. Tomu by mal byť koniec už zhruba o dva mesiace. Potvrdil to samotný šéf Samsungu v rozhovore pre televíziu CNBC.

Už žiadne mýty, už žiadne dohady a chodenie okolo horúcej kaše. Šef spoločnosti Samsung, DJ Koh, sa rozrozprával o ich skladacom smartfóne a prezradil niekoľko detailov.

V prvom rade si povedzme, kedy by mala verejnosť vzhliadnuť tento výdobytok modernej techniky. Koh v rozhovore uviedol, že spoločnosť by ho mohla predstaviť do na konferencii Samsung Developer Conference, ktorá sa bude konať 7. - 8. Novembra v americkom San Franciscu. Šéf Samsungu podotkol, že vývoj bol komplikovaný, ale že je už takmer dokončený.

A aké vy toto zariadenie novej generácie malo byť? Smartfón sa bude dať používať aj v zloženom stave. Vlastne väčšinu času ho nebudete musieť otvárať vôbec, pretože drvivá väčšinu každodenných úloch zvládne smartfón aj v zloženom stave.

via GIPHY

Pokiaľ však budete chcieť pracovať, prehliadať internet, pozerať video, písať mail alebo vykkonávať akúkoľvek inú činnosť, pre ktorú sa hodí väčší displej, mobil jednoducho roztvoríte a všetko bude pohodlnejšie. Samsung sa snažil najmä rozlíšiť používateľské prostredie v rozloženom a zloženom stave, aby šlo skutočne o iný zážitok, nie iba o zbytočný technologický výstrelok. Zariadenie by podľa neoficiálnych informácií malo mať uhlopriečku 7,3 palca.

Koh prezradil, že hoci pôvodne očakávali, že zariadenie predstavia až začiatkom budúceho roka, majú časový náskok v oblasti vývoja. To sú dosť zlé správy pre húževnatú čínsku spoločnosť Huawei, ktorá sa v dnešnej dobe nebojí ničoho, prudko rastie a jedného výrobcu za druhým necháva vo svetových rebríčkoch za sebou. Naposledy sa zahryzla do Apple a snaží sa ho v predajoch smartfónov predbehnúť.

ZePsykers / YouTube

Samsungu držíme palce, pretože najviac slávy zožne vždy ten, kto príde s horúcou technologickou novinkou na trh ako prvý, ale zároveň sme všetci boli už niekoľkokrát svedkami toho, že prvý neznamená byť najlepší a najúspešnejší. Každopádne je vcelku vzrušujúce čakať na zrod úplne novej kategórie zariadení, ktorá by by mohla opäť prepísať dejiny mobilných telefónov.

zdroj: cnbc.com

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio