MOBIL.sk MOBIL.sk

Takto by mali vyzerať nové iPady Pro (VIDEO)
zdroj:

Takto by mali vyzerať nové iPady Pro (VIDEO)

iPady pro od spoločnosti Apple už majú svoj cyklus pomaly za sebou a to znamená jediné. Príchod novej generácie, ktorá bude niektorými svojimi prvkami v rámci tejto triedy zariadení revolučná.

Tablety zažili v posledných rokoch svoj boom, no ošiaľ okolo nich sa vytráca a modely v tomto segmente predstavuje už len niekoľko spoločností. Medzi najaktívnejšie z nich sa radí aj spoločnosť Apple, ktorá na svoj iPad nedá dopustiť a za niekoľko rokov jeho funkčnosť a využitie posunula z obyčajného zariadenia určného na konzumáciu obsahu do profesionálnej sféry.

Postarala sa o to podpora stylusu Apple pencil, nekompromisný výkon aj model Pro s 12,9 - palcovou uhlopriečkou. Lenže vývoj ide ďalej a tento rok sa očakávajú razantnejšie zmeny, ktoré prinesú niekoľko zásadných funkcií z iPhonov. Predstavenie nových iPadov by malo byť súčasťou budúcotýždňového eventu, kde uzrú svetlo sveta aj nové iPhony.

V priebehu roka sme sa dozvedali informácie o tom, ako by nová generácia mala vyzerať. Na základe týchto fám predstavil twitterový účet @MySmartPrice v spolupráci s účtom @OnLeaks video s vizualizáciou, ktorá údajnú podobu nových iPadov zobrazuje zo všetekých strán.

Zrejme najvýraznejšou zmenou bude nový displej s tenkými rámčekmi, ktoré budú rovnako hrube po všetkých stranách. Na prednej strane tabletov však na rozdiel od iPhonov nenájdeme výrez, a to napriek tomu, že funkcia Face ID by prítomná mala byť. Ide o to, že rámčeky na nových iPadoch su vďaka veľkosti zariadenia natoľko hrubé, že výrez nie je potrebný.

Táto zmena by mala zapríčiniť, že menší 11-palcový iPad by mal byť zhruba vo veľkosti 9,7 palcového a nový 12,9 palcový iPad Pro zas nebude fyzicky omnoho väčší než súčasný 10,5 - palcový model.

Zmenou sú aj pásy z umelej hmoty na zadnej strane zariadenia pre lepší príjem signálu, ktoré už rovnako poznáme z iPhonov. Na iPadoch mali doteraz podobu plastových obdĺžnikov. Ďalším výraznejším prvkom majú byť ploché kraje iPadov, či neprítomnosť 3,5 mm audio jack konektora pre slúchadlá. V rámci hesla radšej raz vidieť, než stokrát počuť si vizualizáciu pozrite na videu nižšie.

Vzhľad väčšieho iPadu Pro s displejom o veľkosti 12,9 palca. Menší model by mal byť dizajnovo identický.

zdroj: MySmartPrice (OnLeaks) / YouTube

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio