MOBIL.sk MOBIL.sk

Skladací mobil okolo ruky: Takto si Číňania predstavujú budúcnosť mobilov
zdroj: youtube.com / Social Nubia

Skladací mobil okolo ruky: Takto si Číňania predstavujú budúcnosť mobilov

Zatiaľ ide len o prototyp. Uvedenie na trh ale plánujú už koncom tohto roka.

Všetkých zrejme zaujíma, ako bude vyzerať budúcnosť smartfónov. Samotný koncept inteligentných mobilov sa totiž od čias prvého iPhonu veľmi nezmenil. Isteže, mobily sa zväčšili, nabrali nové funkcie, ale samotný princíp zostáva rovnaký. Niektorí si myslia, že veľkou zmenou bude práve predstavenie prvých skladacích mobilov.

Číňania majú predstavu o budúcnosti mobilov celkom jasný. Teda minimálne výrobca Nubia, ktorý je v Ázii pomerne populárny. Vytvorili totiž mobil, ktorý môžete nosiť okolo svojej ruky ako náramok. Áno, čítate správne... Mobil, ktorý budete nosiť na ruke. 

zdroj: youtube.com / Social Nubia

„Mobil“ má funkčný OLED displej, ktorý sa dokáže obtočiť okolo zápästia, má prednú kameru na fotenie a dokážete ním aj volať. Premiérovo sme ho mohli vidieť na tohtoročnej konferencií IFA v Berlíne ako funkčný prototyp, ktorý si ale nikto nemohol na vlastnej koži vyskúšať. Bol bezpečne ukrytý za sklom a ľudia mohli zistiť, čo ponúka len vďaka videu. 

Zariadenie sa nazýva Alpha a výrobca by ho údajne rád uviedol do predaja už na konci roka. Zatiaľ sme sa ale nedozvedeli nič o jeho špecifikáciách. Určite ale ide o zaujímavé zariadenie, ktoré stojí za pozornosť. Isteže, má svoje muchy. Chýba mu napríklad zadná kamera, má tenký a dlhý displej, ktorý nie je práve najpohodlnejší na prezeranie fotografií či videí a nesmieme zabudnúť ani na to, že obsahuje len 500mAh batériu, ktorá by vám vydržala zrejme len pár hodín. Len čas ukáže, či sa práve pozeráme na mobil budúcnosti, ktorý ovplyvní celý trh alebo len hlúpy výstrelok zlým smerom.

zdroj: youtube.com / Social Nubia

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio