MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple chce nahradiť OLED displeje prelomovou technológiou. Navštívili výskumné centrum v Taiwane
zdroj: Apple

Apple chce nahradiť OLED displeje prelomovou technológiou. Navštívili výskumné centrum v Taiwane

MicroLED displeje sú krajšie a energeticky menej náročné. Na druhej strane to ale nie je lacná záležitosť...

Podobne ako minulý rok, aj tento nám spoločnosť Apple plánuje predstaviť s najväčšou pravdepodobnosťou tri nové modely iPhonov. Jeden z nich by mal byť vybavený lacnejšou LCD obrazovkou, zatiaľ čo zvyšné dva budú mať OLED displej. Kalifornská spoločnosť však už teraz myslí aj na ďalšie generácie svojich iPhonov a zrejme v nich plánuje použiť celkom novú technológiu obrazoviek s názvom microLED.

Táto „technológia budúcnosti“ je oproti OLED displejom úspornejšia pre baterku, o poznanie jasnejšia a tiež sa eliminuje problém s vypaľovaním. V podstate ide o akúsi mikroskopickú verziu bežných LED displejov, ktorá je až stokrát menšia. Jediným problémom, ktorý technológiu brzdí, sú jej vysoké náklady. Podľa viacerých správ by sa ale prvé vlajkové lode najznámejších výrobcov vybavené microLED displejmi mali objaviť v priebehu najbližších pár rokov. 

zdroj: 9to5mac.com

Denník Economic Daily News informoval, že zástupcovia Apple navštívili taiwanskú elektronickú spoločnosť AUO. Tá už v minulosti oznámila, že v taiwanskom meste Longtan vytvorila špeciálne centrum pre vývoj a výskum displejov. Zároveň ide o prvú spoločnosť, ktorá by mala ešte tento rok vyvinúť plnohodnotný aktívny 8 palcový microLED displej. Fakt, že jabĺčková spoločnosť firmu AUO navštívila, svedčí o tom, že inžinieri z Apple majú záujem o taiwanské technológie displejov. 

Hovorí sa tiež o tom, že iPhony by nemuseli byť prvé produkty, ktoré vymenia OLED displeje za modernejšiu technológiu. Hodinky Apple Watch budú údajne vybavené microLED displejmi ešte pred nimi. Po nich by mohli nasledovať iPhony, iPady a dokonca aj MacBooky.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio