MOBIL.sk MOBIL.sk

Adobe ukončí podporu Adobe Flash v roku 2020
zdroj: google.com

Adobe ukončí podporu Adobe Flash v roku 2020

Adobe Flash je vektorový grafický program slúžiaci predovšetkým na tvorbu animácií, prezentácií a hier. Na internete bol veľmi rozšírený, pretože sa rýchlo načítaval a v podstate ste sa s nejakou flashovou animáciou v podobe reklamy mohli stretnúť na každej stránke, ktorú ste si otvorili. To sa do pár rokov zmení.

Spoločnosť Adobe dnes oznámila, že ukončí podporu tohoto programu s integrovaným programovacím jazykom a to v roku 2020. Adobe vyzýva veľké spoločnosti ako Apple, Google, Microsoft či Facebook, aby pomáhali udržiavať integritu Flashu až do jeho konca.

"Aktualizáciu a distribúciu prehrávača Flash zastavíme konkrétne na konci roka 2020. Zároveň podporíme tvorcov obsahu pri migrácii akéhokoľvek existujúceho obsahu Flash do týchto nových otvorených formátov," hovorí Adobe.

Facebook už ohlásil migráciu svojich hier na nošie otvorené formáty ako je napríklad HTML5. Youtube portuje svoje videá do HTML5 už dlhšiu dobu. A asi prvou spoločnosťou, ktorá sa Flashu postavila bol Apple. Ten Adobe Flash neinštaluje do svojich macov už od roku 2010.

Úpadok Flashu nastal najmä vďaka jeho chybám. Často spôsoboval pády stránok a obsahoval bezpečnostné chyby. Nakoniec doplatil na to, na čo doplatí každá technológia, ktorá nedokáže držať krok s dobou. A tou je vek.

Najnovšie z kategórie: PC & Mac

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio