MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Samsung predstavila brutálne rýchly externý SSD disk X5!
zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung predstavila brutálne rýchly externý SSD disk X5!

Spoločnosť Samsung predstavila novú sériu externých SSD diskov, ktoré sú rýchlejšie, než čokoľvek, čo ste doteraz videli.

Prvým zástupcom série je model Samsung Portable SSD X5. Ten váži iba 150 gramov a je vystužený vnútorným rámom pre zvýšenie odolnosti. Dáta na disku sú šifrované 256-bitovým hardvérovým šifrovaním. Ide o malý externý disk s nezvyčajne extravagantným dizajnom, ktorý pripomína športové auto. Samsung tak dizajnom upozorňuje na jeho na jeho hlavnú prednosť - rýchlosť prenosu dát.

Samsung

Disk totiž podporuje teoretické rýchlosti čítania dát až do 2800 MB za sekundu. Rýchlosť zápisu je 2300 MB za sekundu. To je možné aj vďaka použitému rozhraniu, ktorým je moderný port Thunderbolt 3 s priepustnosťou 40 Gbps. Disk je tak niekoľkonásobne rýchlejší než SSD disky, ktoré používajú USB porty a rozhranie SATA. Samsung tvrdí, že 20 GB veľký súbor prenesiete za krátkych 12 sekúnd.

Samsung

Pokiaľ ste sa už tešili na nový SSD disk na pracovnom stole, musíme zdôrazniť ešte jednu vec. Hoci sú konektory Thunderbolt 3 a USB-C fyzicky rovnaké, počítač musí byť nutne vybavený podporou Thunderbolt 3 štandardu. Ak by ste kábel od disku strčili do obyčajného USB-C konektora, ten vám tam síce zapadne, ale fungovať nebude. Preto si je potrebné pred kúpou nutné skontrolovať podporu štandardu Thunderbolt 3 na svojom počítači.

Samsung

Mimochodom, keď sme už pri kúpe. Samsung Portable SSD X5 sa bude predávať v troch variantoch veľkosti pamäte. 500 GB bude stáť 400 dolárov, verzia s úložiskom 1 TB bude mať cenu 700 dolárov a vrcholný model s 2 TB pamäte vás vyjde na 1400 amerických dolárov. Ceny v eurách zatiaľ zverejnené neboli.

Disk pôjde do predaja 3. septembra a poslúži najmä ľuďom ako sú filmári, grafici, fotografi alebo komukoľvek, kto potrebuje pracovať rýchlo a s veľkým obsahom dát.

zdroj: Samsung / YouTube

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio