MOBIL.sk MOBIL.sk

Patenty naznačujú, že slávna Motorola RAZR by mohla konečne ožiť v podobe skladacieho mobilu
zdroj: Mobielkopen / Motorola

Patenty naznačujú, že slávna Motorola RAZR by mohla konečne ožiť v podobe skladacieho mobilu

Spoločnosť Motorola prešla v posledných rokoch výraznými zmenami atiež rukami niekoľkých majiteľov. Po tom, čo ju Motorola predala spoločnosti Google, sa dostala pod giganta Lenovo. Až v jeho rukách sa jej podarilo opäť rozkvitnúť.

Až spoločnosť Lenovo naplno rozvinula identitu značky a začala chŕliť jeden vydarený model za druhým. Motorola dnes má v portfóliu najmä smartfóny nižšej, strednej a vyššej strednej triedy, ktoré však vynikajú dizajnom, výbornými cenami a všeobecne dobrým výkonom.

Mobielkopen

Ak je nejaký telefón od Motoroly, ktorý sa počas rokov dostal pozornosti, tak je to určite práve legendárna žiletka alebo Motorola RAZR V3. O tomto smartfóne sme písali už viackrát. A niet divu. So 130 miliónmi predaných kusov ide o desiaty najlepšie sa predávajúci model v histórii.

Mnoho ľudí si praje, aby značka Motorola opäť siahla po tomto príťažlivom koncepte a vyzerá to tak, že ani sám výrobca sa tomu nebráni. Na internet sa totiž dostali obrázky konceptu skladacieho modelu od Motoroly, ktorý svojím tvarom a konštrukciou "žiletku" nápadne pripomína.

Mobielkopen

Jedná sa o smartfón skladacej konštrukcie, ktorý je tenký a obsahuje skladací displej ohýbajúci sa v jednom bode. Po roztvorení zariadenia sa človeku ukáže rozmerný displej, ktorý je neobyčajne dlhý na výšku, pravdepodobne sa však bude skvelo držať v jednej ruke.

Mobielkopen

S obrázkami patentov prišiel holandský server Mobielkopen, ktorý je známy svojimi exotickými úlovkami z oblasti mobilných telefónov. Nemusí sa jednať o finálny dizajn ani o produkt, ktorý sa začne reálne predávať, ale fakt, že si Motorola takýto patent podala, jasne naznačuje, že sa s touto myšlienkou minimálne pohráva.

Motorola (Lenovo) bola jednou z prvých spoločností, o ktorých sa začalo rozprávať v spojitosti so slkadacími smartfónmi. Vedeli by ste si predstaviť takýto atypický kus hardvéru vo svojom vrecku? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio