MOBIL.sk MOBIL.sk

Najväčšia databáza GIFov Giphy chystá netradičný filmový festival s iba 18 sekundovými filmami
zdroj: wikipedia.org | hashi photo

Najväčšia databáza GIFov Giphy chystá netradičný filmový festival s iba 18 sekundovými filmami

Film nemusí trvať hodinu a pol na to, aby bol dobrý. Niekedy autorovi stačí aj 18 sekúnd.

Giphy je online databáza, ktorá vznikla pred piatimi rokmi. Za ten čas si dokázala vybudovať komunitu 200 miliónov denných užívateľov, ktorí tu hľadajú krátke opakujúce sa videá, ktoré sa podobajú na animované obrázky GIF. Najčastejšie sa zrejme Giphy používa pri online komunikácií, kedy dokážu byť krátke videá presnejšie (a zábavnejšie) ako emoji. 

Najnovšie by však táto databáza rada zavítala aj do filmového priemyslu. Samozrejme ale v duchu, v akom ju všetci dobre poznáme. Giphy totiž oficiálne predstavila nadchádzajúci filmový festival s názvom The Giphy Film Fest, na ktorom sa budú prezentovať filmy dlhé len 18 sekúnd.

zdroj: giphy.com

„Veríme, že audiovizuálne rozprávanie nemusí byť dlhé ani krátkometrážne. Veríme, že dokážete rozpovedať presvedčivý, kreatívny, zábavný a profesionálny príbeh len v priebehu 18 sekúnd alebo menej,“ píšu organizátori na oficiálnej stránke festivalu. 

Do festivalu sa môže svojim filmom zapojiť každý. Ak by ste mali záujem, môžete im poslať svoj 18 sekundový snímok do 27. septembra. Súťažiť sa bude v kategóriách stop-motion, animované, experimentálne, príbehové a tiež „ostatné“.

zdroj: giphy.com

Hlavná výhra určite stojí za to – autor víťazného filmu dostane 10 tisíc dolárov a päťročné predplatné na tvorbu webových stránok Squarespace, ktorý sponzoruje celú udalosť. Netradičný filmový festival sa bude konať už 8. novembra v New Yorku.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio