MOBIL.sk MOBIL.sk

Poco F1 je prezlečený Xiaomi, pred ktorým sa už teraz vlajkové lode trasú od strachu
zdroj: Poco

Poco F1 je prezlečený Xiaomi, pred ktorým sa už teraz vlajkové lode trasú od strachu

A ak sa náhodou netrasú, mali by sa začať. Za tretinovú cenu totiž ponúka všetko to, čo špičkové high-end smartfóny.

Spoločnosť Xiaomi bola vždy známa tým, že nám servírovala skvelé smartfóny za poriadne nízku cenu. Konkurencií v podobe „tradičných“ výrobcov už určite narobila veľa vrások a zdá sa, že s tým neplánuje prestať. Po týždňoch postupného odhaľovania sme sa konečne dočkali predstavenia celkom nového mobilu z ich dielne.

Nejde ale o žiadnu ďalšiu radu Mi, mobil dokonca ani nenesie označenie Xiaomi. Číňania si spravili novú spoločnosť, ktorá pod Xiaomi patrí a volá sa Pocophone. Prvý smartfón, ktorým chcú preraziť sa volá Poco F1 a prišiel teda v poriadne veľkom štýle!

zdroj: Poco

Výkon ako najdrahšie smartfóny...

Poco F1 je v prvom rade výkonný mobil, ktorý môže konkurovať tým najdrahším vlajkovým lodiam. Jeho „srdce“ tvorí procesor Snapdragon 845 (to je procesor, ktorý sa nachádza napríklad aj v 1 000 eurovom Galaxy Note 9) spolu s 6GB až 8GB pamäte RAM. Podobne ako Galaxy Note 9, aj tento mobil sa môže pochváliť vlastným vodným chladením. Nesie názov LiquidCool Technology a je schopné odvádzať teplo 300% rýchlejšie ako ostatné vlajkové lode. 

Z dizajnového hľadiska ponúka Poco F1 to, na čo sme zvyknutí. Minimálne rámiky na krajoch displeja, nápadný horný výrez a 6,18 palcový obrazovka. Zadná strana je už trochu iná a nedrží sa zaužívaných trendov. Namiesto skleneného tela teda máme polykarbonátovú (teda plastovú) konštrukciu. Do predaja by neskôr ale mala prísť aj špeciálna „Armoured Edition“, ktorú budú tvoriť kevlarové vlákna. 

zdroj: Poco

...Cena ako mobily strednej triedy

Aby sme nezabudli na fotoaparát, ten je duálny s 12+5MP senzormi, pričom vpredu máme 20MP selfie kameru. Číňania do mobilu zahrnuli aj umelú inteligenciu, ktorá vám pomôže s ešte krajšími fotografiami. 

A prečo je tento mobil vlastne taký úžasný? Nuž, jeho cena začína v prípade 6GB + 64GB verzie na 20 999 Indických rupií, teda v prepočte 269 eurách. Najdrahší model s až 8GB RAM stojí 360 eur. Áno, čítate správne, Poco F1 sa vďaka tomu stáva novým najlacnejším mobilom vybaveným prémiovým Snapdragonom 845. Zatiaľ je ale predstavený len v Indií, takže na jeho uvedenie do Európy si budeme musieť počkať.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio