MOBIL.sk MOBIL.sk

Spustite si staručký Windows 2000 priamo vo vašom prehliadači
zdroj: Microsoft

Spustite si staručký Windows 2000 priamo vo vašom prehliadači

Písal sa rok 2000 a Microsoft mal pre svojich fanúšikov rovno dve verzie svojho operačného systému Windows. Operačný systém Windows ME (Millenium) bol určený pre bežných používateľov. Zároveň tu však bola verzia určená najmä pre profesionálov.

Kto chcel byť cool aj na svojom domácom počítači so 400 mHz procesorom a 64 MB (!) RAM, ten si zadovážil Windows 2000. Bolo to zbytočné, pretože bežný človek nevyužil všetky jeho možnosti, ale Windows 2000 skrátka mal punc exkluzivity.

Po dlhých osemnástich rokoch tu máme úplne inú situáciu. Trhu dominuje Windows 10 s verziami Home a Pro a Microsoft ho vylepšuje postupne prostredníctvom väčších aktualizácií. Kto by si však chcel pripomenúť časy minulé, má na to skvelú príležitosť.

windows 2000
Windows 2000 vo vašom internetovom prehliadači / bellard.org

Môžete si totiž vyskúšať staručký Windows 2000 v okne svojho webového prehliadača pomocou virtualizácie. Po kliknutí na odkaz, otvorení stránky a spustení virtualizačného nástroja môžete hrať Solitaire, Pinball alebo si nakresliť niečo prostredníctvom starého skicáru.

Najlepšie na tom celom je, že prostredníctvom Internet Explora sa tiež môžete dostať na internet. Samozrejme iba po tom, čo si nakonfigurujete internetové pripojenie. Pamätáte sa na to ešte? Windows by mal fungovať aj na mobilných zariadeniach. Pokiaľ si to chcete vyskúšať, stačí kliknúť na tento odkaz.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio