MOBIL.sk MOBIL.sk

Do Gmailu mieri konečne funkcia, ktorú všetci potrebujeme
zdroj: youtube.com / Google

Do Gmailu mieri konečne funkcia, ktorú všetci potrebujeme

Menej chybných mailov v našich schránkach a menej zbytočných nervov...

Určite tú situáciu všetci dobre poznáte. Píšete dôležitý mail, ktorý musí byť úplne dokonalý, lebo v ňom posielate životopis do novej práce, vybavujete dôležitú objednávku či kontaktujete svojho šéfa. Päťkrát si ho po sebe prečítate, potom ho spokojne odošlete a zrazu si uvedomíte, že ste niečo napísali zle. Že aj napriek všetkému tam je pravopisná chyba, zabudli ste pripojiť prílohu alebo sa podpísať. Samozrejme, môžete poslať ďalší mail, ospravedlniť sa a opraviť sa, ale už to nie je také elegantné.

Google sa rozhodol s týmto problémom pomôcť. Už v minulosti pridal do svojej appky Gmail možnosť zrušiť posielanie mailu. To v prípade, že si svoju chybu uvedomíte tesne po odoslaní. V dolnej časti obrazovky nájdete tmavý pás s nápisom „Odosiela sa“. Ak ste dosť rýchli, môžete posielanie v tomto momente zrušiť.

Čo ale robiť, ak sa už mail odoslal? Od verzie Gmailu s označením 8.7 je možné vrátiť späť posielanie aj po tom, čo správa pristane vo virtuálnej schránke prijímateľa. Akonáhle s vám v dolnej časti napíše „Odoslané“, máte stále možnosť vybrať možnosť „Späť“. Po kliknutí na toto tlačidlo sa mail zo schránky vymaže. Máte na to približne sedem až osem sekúnd.

Vy sa potom máte možnosť opraviť. Na obrazovke sa vám objaví celá odoslaná správa, takže len rýchlo nájdete chybu, prípadne pripojíte spomínanú zabudnutú prílohu. Presne toto je funkcia, ktorú sme mnohí potrebovali a je skvelé vedieť, že Google na užívateľov svojich služieb takto myslí.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio