MOBIL.sk MOBIL.sk

Z Amsterdamského Apple Store museli evakuovať zákazníkov. Dôvodom bol výbuch iPadu
zdroj: pexels.com

Z Amsterdamského Apple Store museli evakuovať zákazníkov. Dôvodom bol výbuch iPadu

Pre Apple to nie je práve najlepšia reklama.

Zákazníci aj zamestnanci holandského Apple Store zažili včera nepríjemné chvíle. Krátko po druhej hodine museli byť všetci evakuovaní po tom, čo batéria v jednom z iPadov nečakane explodovala. Návštevníci amsterdamského Apple Store tak museli čakať pred „bránami“ obchodu.

Našťastie, nešlo o výbuch batérie, ktorý by spôsobil oheň alebo dym a mohol tak priamo ohroziť zákazníkov. Riziko tu však bolo kvôli škodlivým látkam, ktoré sa z iPadu mohli uvoľniť do ovzdušia. Traja zamestnanci dokonca po výbuchu museli byť ošetrení, lebo sa sťažovali na problémy s dýchaním.

zdroj: twitter.com / ASmedianl

Apple Store bol preto uzavretý a všetci zákazníci a zamestnanci museli byť evakuovaní. Na miesto prišli hasiči a celý priestor vyvetrali a odstránili škodlivé výpary. Približne po hodine práce sa už všetci mohli vrátiť späť do obchodu. 

Zatiaľ nie je jasné, ktorý model iPadu spôsobil toľko problémov. Faktom ale je, že nejde o prvý prípad výbuchu v Apple Store. Tento rok museli byť kvôli výbuchu batérií evakuovaní ľudia aj v Španielsku a Švajčiarsku. V týchto dvoch prípadoch ale šlo o závadné iPhony. Podobne ako včera, ani vtedy sa našťastie nič vážne nestalo až na menšie popáleniny zamestnancov.

zdroj: youtube.com / AT5

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio